תגובות

ארבע מכונות לזיוף חותמות על ביצי מאכל נתפסו לפנות בוקר

פקחי מועצת הלול ביצעו הלילה (שלישי) פעילות בכפר בילעין שבתחומי הרשות הפלשתינאית, תחת אבטחה ועם סיוע של גדוד שחר של צה״ל (פלוגת חץ – חילוץ והצלה).

הכוח נכנס לשני מוקדים שונים בתוך הכפר על מנת לאתר מכונות לזיוף חותמות על ביצי מאכל. על פי החשד, הביצים סומנו עם חותמות מזויפות של משווק מורשה בישראל ונמכרו בארץ ללא פיקוח.
במוקד הראשון נתפסו במחסן מתחת לביתו של החשוד שתי מכונות מסוע להחתמת חותמות על ביצי מאכל. המכשירים הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה.


בהמשך הלילה אותר מחסן נוסף סמוך ללולי הטלה בכפר, שם נמצאו שתי מכונות החתמה נוספות. המכונות הוחרמו והחשוד נעצר ונלקח לחקירה.

הפקחים נדהמו לגלות את התנאים המזעזעים בהם הוחזקו הביצים במחסנים לפני הברחתן להפצה בשטחי מדינת ישראל. אלפי ביצים שהוחתמו בחותמות המזויפות הוברחו לשטח ישראל שעות ספורות לפני תפיסת המכונות ולעומת זאת לצד המכונות נמצאו גם כ-36 אלף ביצים שטרם הוחתמו.

בסיום הפעילות ובמהלך היציאה מהכפר נתקל הכוח בהפרות סדר של חסימת צירים ויידוי אבנים. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

מהמועצה לענף הלול נמסר: פקחי המועצה לענף הלול פועלים בכל שעות היממה על מנת למנוע הברחות ביצי מאכל משטחי הרשות הפלשתינאית לתוך שטחי מדינת ישראל, בשיתוף פעולה מלא עם השירותים הווטרינרים בכלל, ירושלים בראשות אסף בריל ובני ברק על מנת למנוע הגעת הביצים המסוכנות לבתים.


ביצים אלו שאינם מפוקחות תברואתית מסכנות את בריאות הציבור וסבירות גבוהה שהן נגועות בחיידק הסלמונלה. אנו מבקשים מהציבור לרכוש ביצים רק במקומות מסודרים ולהימנע מרכישת ביצים מדוכנים בשווקים, רכבים חולפים וחלוקה בבתים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: