איחוד בימין: פרץ מצטרף לבנט וסמוטריץ' – בן גביר בחוץ

למרות שהצהיר כי ירוץ יחד עם איתמר בו גביר ועוצמה יהודית, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ השתכנע לחבור לנפתלי בנט ובצלאל סמוטריץ' ברשימה מאוחדת.

השינוי הגיע בעקבות הפגישה שנערכה הערב בין בנט ופרץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו.


גם הרב חיים דרוקמן, מראשי הציונות הדתית, הוזמן ללשכת רה"מ. לבית היהודי הוצע בתחילה את המקומות 7,2 ו-8 ברשימה המאוחדת.

לפני תחילת הפגישה עם נתניהו צייץ פרץ בטוויטר: "מילה זו מילה" – אך מחק את הציוץ כעבור כשתי דקות.

יו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ אמר אחרי חתימת ההסכם: יש רגעים בחייו של אדם שעליו להכריע כנגד כל הסיכויים. בלב כבד, קיבלתי את אחת ההחלטות הקשות בחיי מטעם אחד ויחיד- הציונות הדתית, הזהות היהודית וארץ ישראל היו היחידות שעמדו לנגד עיניי. החלטתי לרוץ ברשימה אחת משותפת שתציל את מדינת ישראל כולה מממשלת שמאל שתחריב כל סממן זהות יהודית של עם ישראל ושתנהל משא ומתן עם תומכי טרור. מתוך אחריות גדולה לעתיד התורה, הציונות הדתית ומחנה הימין קיבלתי הערב החלטה קשה שתציל את המחנה כולו בבחירות הקרובות. נכון, אנחנו נמצאים במגרש הפוליטי אך עליי להיות קודם כל נאמן לעצמי ולכן אבקש את סליחתו של ידידי עו״ד איתמר בן גביר על שנאלצתי לבטל בכאב את ההסכם איתו. כאשר מחנה השמאל מצופף שורות במטרה להקים ממשלה נדרשת הכרעה כואבת. גודל השעה והאחריות הלאומית מחייבות אותנו להתאחד.


יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הגיב לאיחוד בימין, שבעקבותיו ייאלץ לרוץ עצמאית בבחירות לכנסת, ואמר כי "הנהגת הציונות הדתית הגיעה לשפל המדרגה. מי שמתקרא שר חינוך תקע בי סכין בגב. בי וב-84 אלף מצביעים. וזה לא רק הוא אלא בנט, שקד וסמוטריץ. כדי להציל את ממשלת הימין הורדתי את התמונה בסלון. אבל שום דבר לא מעניין אותם. שר חינוך שמשקר. זו חבורה שלא ראויה להנהגה.

נתניהו בתגובה ראשונה לאיחוד בימין: "רפי פרץ גילה מנהיגות ועשה את המעשה הנכון."

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ': "מברך את שותפיי על ההסכם הציונות הדתית יוצאת לדרך ביחד. נשים מאחורינו את משקעי העבר ויוצאים לדרך חדשה. חובתינו לעבוד קשה ולהחזיר את אמון הציבור בנציגיו. לאורך כל הדרך חשבתי שאין לימין ולציונות הדתית פריוולגיה לרוץ ברשימות נפרדות. וויתרתי בשמחה לרב רפי על מקומי למען האחדות ושמירה על כבודו כפי שעשיתי בפעמים הקודמות. טוב שהגענו להסכם המיוחל."

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ: "מצביעי הציונות הדתית הממלכתית איבדו את הבית הפוליטי. גזענות, הומופוביה והדרה אינם ערכים יהודים. ימין אינו הבטחת חסינות אישית לנאשם בשוחד.".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: