תגובות

‏משרד האנרגיה: החלה הזרמת גז טבעי מישראל למצרים

שרי האנרגיה של ישראל ומצרים הודיעו הבוקר על התחלת הזרמתו של גז טבעי מישראל למצרים.

הזרמת הגז תחל בשלב מראשון ממאגר לוויתן ובהמשך ממאגר תמר. לפני כשבועיים גם חברת החשמל הירדנית החלה להזרים גז ממאגר לווייתן.


בהודעת משרד האנרגיה נמסר: ״מדובר בהתפתחות חשובה, שתשרת את האינטרסים הכלכליים של שני הצדדים. מהלך זה יאפשר לישראל גם לייצא חלק מהגז הטבעי שלה לאירופה באמצעות מתקני הנזלת הגז במצרים, ויקדם את מעמדה של מצרים כשוק גז אזורי״.

קרדיט- מיכאל דימרשטיין, לע"מ.
בתמונה: שרי האנרגיה, טארק אל מולא ודר' יובל שטייניץ, במהלך כינוס של פורום הגז המזרח-תיכוני, צילום: משרד האנרגיה.

מדובר בהתפתחות חשובה, שתשרת את האינטרסים הכלכליים של שני הצדדים.
מהלך זה יאפשר לישראל גם לייצא חלק מהגז הטבעי שלה לאירופה באמצעות מתקני הנזלת הגז (LNG) במצרים, ויקדם את מעמדה של מצרים כשוק גז אזורי (regional gas hub).
שרי האנרגיה, טארק אל מולא ודר' יובל שטייניץ, יציגו את ההתקדמות שהושגה במהלך כינוס של פורום הגז המזרח-תיכוני שיתקיים היום בקהיר.

במהלך הכינוס צפויים שרי האנרגיה של ישראל, מצרים, איטליה, יוון, קפריסין, ירדן והרש"פ לאשר את הפיכתו של הפורום לארגון אזורי.

במקביל לפגישות השרים, פעלה המשלחת הישראלית, בראשות מנכל משרד האנרגיה, אודי אדירי מול משלחות מצרים, יוון, ירדן, איטליה, קפריסין והרשות הפלסטינית על מנת לגבש את חוקת ארגון הגז האזורי EMGF. בתום המפגש צפויים, כאמור, השרים לחתום בראשי תיבות על חוקת הארגון, דבר שיהווה צעד משמעותי נוסף בדרך לגיבוש הארגון ולביסוס פעילותו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: