‏יועמ"ש הכנסת החליט: ניתן להקים את הוועדה שתדון בחסינות נתניהו

בית המשפט העליון דחה את בקשת הליכוד למנוע את פרסום חוות הדעת של היועץ המשפטי לכנסת. מצ״ב החלטת בית המשפט.

לאור זאת העביר היועץ המשפטי לכנסת ליו״ר הכנסת את חוות דעתו בעניין היקף שיקול הדעת של יו״ר הכנסת בנוגע לכינוס הוועדה המסדרת ומליאת הכנסת בפגרת בחירות.


לעניין כינוסה של הוועדה המסדרת – עמדת היועץ המשפטי לכנסת היא כי יו״ר הכנסת אינו יכול למנוע את כינוסה של הוועדה המסדרת לצורך קיום דיון בהקמת הוועדות הקבועות, לרבות ועדת הכנסת.

לעניין כינוס המליאה – עמדת היועץ המשפטי לכנסת היא כי ככל שהוועדה המסדרת תגבש הצעה בדבר הרכב הוועדות הקבועות, יוכלו הממשלה או 25 חברי כנסת לבקש את כינוס המליאה ויהיה על יו״ר הכנסת להיענות לדרישה זו.

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ אמר בתגובה: "הנחיתי את יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, לכנס בהקדם האפשרי את הוועדה המסדרת ולהקים את ועדת הכנסת בכדי לדון בחסינות נתניהו.
נתניהו ביקש- נתניהו יקבל".

מכחול לבן נמסר: יו״ר הוועדה המסדרת, ח״כ אבי ניסנקורן: ״על יו״ר הכנסת להתנהל כעת בצורה הממלכתית המתחייבת ולאפשר את כינוס הוועדה המסדרת באופן מיידי. אפעל להקמת ועדת הכנסת החל ממחר ונקיים את דיוני החסינות בצורה הוגנת ויעילה״.

ממפלגת העבודה-גשר נמסר בתגובה: ח"כ רויטל סויד, ראש צוות התגובות של מפלגת העבודה-גשר: ״יש גבול גם לתעלולים של נתניהו, והיום הוא סומן. כל הספינים וכל האיומים וכל השקרים לא עזרו – ועדת הכנסת תתכנס בהקדם, כפי שהחוק דורש, דיון החסינות יתקיים, ואזרחי ישראל יזכו לדבר הבסיסי המגיע להם לפני הבחירות – לדעת האם המועמד-נאשם נתניהו יעמוד לדין או שלא. רצית דיון חסינות, קיבלת”.


יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה בתגובה להחלטת בג"ץ:

אם למדנו משהו מהמאבק בפשיעה בחברה הערבית זה שעבריינים לא מתנדבים להיכנס לכלא בעצמם.

חברי הרשימה המשותפת יצביעו בעד הסרת החסינות של נתניהו. הגיע הזמן להתקדם ולעבוד על הנושאים הבוערים לציבור שלנו וכל האוכלוסיות המוחלשות במדינה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: