דיווח: מודיעין ישראלי סייע בחיסול קאסם סולימאני

לפי הדיווחים, מודיעין שהגיע מישראל סייע לאשר את מיקומו של סולימאני לפני החיסול. בנוסף, מדווחים כי ראש הממשלה נתניהו היה המנהיג היחיד מהעולם שידע על כוונות החיסול, לאחר ששוחח עם פומפאו.

נתניהו רמז לחיסול בדברים שאמר לעיתונאים, לפני שטס מתל אביב לאתונה. "האזור שלנו סוער, דברים דרמטיים מאור קורים", אמר נתניהו לכתבים והוסיף כי לארה"ב יש את הזכות המלאה להגן על עצמה ועל אזרחיה.


ה-CIA ידע על מיקומו המדויק של מפקד משמרות האירני קאסם סולימאני, באמצעות טיפ שקיבל מסייענים בשדה התעופה בדמשק – המודיעין הישראלי הוא זה שעזר לאשר את הפרטים הללו.

בסוף השבוע דווח בוושינגטון פוסט כי ביום שבו חיסלה ארצות הברית את סולימאני בבגדאד, כוחות אמריקניים ביצעו במקביל מבצע סודי נגד בכיר צבאי איראני בתימן.

לפי ארבעה גורמים הבקיאים בפרטי המבצע, המתקפה נגד עבדול רזה שחלאי, מפקד בכיר בכוח קודס במשמרות המהפכה שפעל בתימן, לא הסתיימה במותו.

טראמפ אמר בריאיון ל"פוקס ניוז" כי הההחלטה לחסל את סולימאני התקבלה בעקבות התרעה על כוונה איראנית לפגוע בארבע שגרירויות. "נגיד לכם שככל הנראה הכוונה הייתה לשגרירות בבגדאד", אמר הנשיא. "אני יכול לחשוף שאני מאמין שזה היה בארבע שגרירויות".

הדיווח פורסם לאחר שמשמרות המהפכה באירן לקחו אחריות על הפלת המטוס האוקראיני ועל רקע המחאות הספונטניות של אזרחי אירן, על מה שהם מכנים טיוח בכל הנוגע לפרשת הפלת המטוס.תגובות לכתבה:

  1. פימפום

    כבד ביותר

כתיבת תגובה: