אחרי ניסיונות הטיוח: כתב האישום חושף את פרטי הפיגוע

היום (ה') הגישה הפרקליטות כתבי אישום נגד נזיה עוויווי ומחמד חדור, מבצעי פיגוע הדריסה סמוך לשער יפו במרץ שנה שעברה, בגין ניסיון לרצח. בכתב האישום תואר כיצד החליטו המחבלים לבצע פיגוע נגד יהודים, ומשהבחינו בנפגעים הלבושים כחרדים בחרו לקטול את חייהם.

בהודעה שהוציאה הפרקליטות נכתב כי המחבלים דרסו שני הולכי רגל יהודים סמוך לשער יפו, ולאחר שאחד הנפגעים נפצע, שבו ודרסו אותו שנית. לאחר מכן יצאו המחבלים מהרכב כשבידו של עוויווי סכין. עוויווי ניסה לדקור את הפצוע ונהדף על ידי רגלו של הפצוע, שבנס לא נפגע. או אז החלו המחבלים להכות את הפצוע בכל חלקי גופו. רק לאחר שהגיעו למקום עוברי אורח נמלטו המחבלים ברכבם.


כזכור, המחבלים נתפסו לאחר הפיגוע אך שוחררו תוך שעות ספורות, לאחר שמסרו גירסה על תאונה. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו נכנס לתמונה לאחר פנייה דחופה מצד הנפגעים, ודרש מהמשטרה ומהשר לביטחון פנים מעצר מיידי של המחבלים וחקירת האירוע כפיגוע.

ארגון חוננו אף הביא למשטרה ראיות ועדים שונים, לרבות שיחה שתיארה את מתווה הפיגוע למוקד 100 בזמן אמת. במרחב דוד של משטרת ישראל סרבו לקבל את הראיות והדברים, שחררו את המפגעים שנעצרו, ואף סגרו את התיק. כאמור, לאחרונה פרסם השב"כ כי פענח את הפיגוע, והיום הוגשו כתבי אישום נגד המחבלים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מתח ביקורת על התנהלות המשטרה "האירוע מוכיח כמה חשוב שהרשויות יטו אוזן לנפגעי העבירה. מהאירוע אנו למדים על מחדל גדול שכמעט הביא לאסון, בכך ששני מחבלים שבצעו פיגוע וגמרו בדעתם לרצוח יהודים משוחררים בפועל לחופשי".

עו"ד בלייכר תיאר כי "בזמנו פנינו לתקשורת ולכל גורם אפשרי כולל השר הממונה על המשטרה עם קול זעקת הנפגעים, אך במקום לבדוק את טענותינו העדיפו לזלזל ולהשקיע מאמצים מרובים בהשתקת טענות הפצועים. לא נחנו ואיתרנו עדים נוספים אשר העידו על הפיגוע. דרשנו שיגבו מהם עדות וגם שם נתקלנו באדישות רבה. יש כאן "נורה אדומה" בוהקת, ממש "שמש אדומה" של אזהרה הדורשת הסקת לקחים ושינוי גישה מידי לכל אירועי ניסיונות קטל בדרכים וברחובות על ידי בני מיעוטים.

אנו חיים לצד אנשים רבים מוסתים ואכולי שנאה, והדברים צריכים להילקח בחשבון בכל אירוע קטלני או ניסיון לקטל. אנו בארגון חוננו נמשיך ללוות את נפגעי העבירה במהלך ההליך הפלילי כנגד המחבלים בדרישה למיצוי דין שיביא הרתעה, וימנע מהמחבלים שחרור שיאפשר להם להשלים את כוונותיהם הרצחניות", סיכם.


(צילום מד"א, ארכיון)


תגובות לכתבה:

  1. גילי היפה

    מוזר מאוד

כתיבת תגובה: