‏נתניהו על האיומים של איראן: "מי שמנסה לתקוף אותנו יספוג מכה מוחצת ביותר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושגריר ארה"ב בישראל דוד פרידמן השתתפו הבוקר בכנס פורום ״קהלת״ ו״שילה״ בנושא הצהרת מזכיר המדינה האמריקני פומפאו בדבר חוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון, במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים.

מדברי ראש הממשלה נתניהו בכנס:


[מאנגלית]

״קאסם סולימאני היה אחראי למותם של אינספור אנשים חפים מפשע. הוא הביא לערעור היציבות במדינות רבות. במשך עשרות שנים, הוא זרע פחד, אומללות ויגון והוא תכנן לבצע דברים גרועים פי כמה.

אני מברך את הנשיא טראמפ על שפעל במהירות, באומץ לב ובנחישות נגד אותו ארכי-טרוריסט, שהיה האדריכל והמנוע מאחורי קמפיין הטבח והטרור של איראן ברחבי המזרח התיכון והעולם. את מה שאני אומר כאן בגלוי ואת מה שאמרתי בימים האחרונים חושבים מנהיגים רבים במזרח התיכון. חשוב מאוד לומר שישראל ניצבת לחלוטין לצדה של ארה"ב. ושוב אני מבקש לומר את מה שאמרתי פעמים רבות, ואני חוזר על כך היום – וזה חשוב במיוחד היום: לאמריקה אין ידידה טובה יותר מישראל ולישראל אין ידידה טובה יותר מארה"ב של אמריקה.״

ראש הממשלה נתניהו הוסיף:

״במזרח התיכון של היום אין יום שדומה למשנהו. הטלטלה האזורית נמשכת. המאבק בין הקיצונים למתונים מוסיף להתנהל במלוא עוזו. מצד אחד האיסלאם הרדיקלי בהובלת איראן, שמבקשת ללפות חלקים גדולים מן המרחב באמצעות טרור רצחני, וללפות אותנו, לחנוק אותנו ולחסל אותנו, כי הם מבינים שהכוח החזק ביותר של תרבות המערב מצוי פה, במדינת ישראל. הם מבינים את זה מצוין.


מצד שני המחנה הפרגמטי שמאוים על ידי קנאי האיסלאם – מחנה שמבין היטב את משמעות המערכה למען הקיום, למען החיים, למען העתיד. מדינת ישראל היא העוגן היציב במים הגועשים הללו. האתגרים שאיתם אנחנו מתמודדים אינם פוחתים, מבחינות רבות – להיפך. אבל אנו עומדים איתן מול מבקשי נפשנו. אנחנו עומדים בנחישות ובעוצמה. מי שינסה לתקוף אותנו – יספוג מכה מוחצת ביותר.״

שר החוץ ישראל כ״ץ:

״ביום הזה, ברצוני לחזק את ידידתנו הגדולה ארצות הברית. אנחנו תומכים בה ועומדים לצידה במאבקה מול הטרור האיראני. אין מוצדקת ונכונה מהחלטת נשיא ארה״ב טראמפ להורות על סיכולו של קאסם סולימאני שהיה מקדם הטרור מספר אחד באזור ובעולם.

בלעדי סולימאני- המזרח התיכון יהיה מקום בטוח יותר. ישראל תמיד הקפידה לקבל לבדה את ההחלטות הנדרשות ולפעול בעצמה מול כל איום אפשרי- וכך תעשה גם הפעם.

איראן לא יכולה להרשות לעצמה לאיים ולפעול נגד ישראל, ואם תעשה כן- תקבל את המענה המתאים.״


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: