‏האנרכיסט יונתן פולק יישאר במעצר – לקח חלק בהפגנות אלימות שבהן נפצעו חיילים

האנרכיסט יונתן פולק, אשר נעצר היום (ב') בעקבות סרובו להתייצב בבית המשפט לדיונים בקובלנה פלילית שהוגשה כנגדו בידי ארגון 'עד כאן' יישאר במעצר. פולק יכול להשתחרר בכל רגע, אך בשלב זה הוא מסרב להפקיד ערבון כספי ולחתום כי יתייצב לדיונים הבאים בעניינו.

נזכיר כי פולק נעצר הבוקר במשרדי עיתון 'הארץ' בתל אביב שם עובד, וזאת לאחר שסירב להגיע לדיונים בעניין הקובלנה הפלילית שהוגשה נגדו. שופט בית משפט השלום בירושלים, דב פולוק, הוציא נגד פולק צו הבאה שהפך לצו מעצר כללי, שכלל בתוכו את כתובת עבודתו של פולק במשרדי עיתון 'הארץ' ברחוב שוקן בתל אביב.


את הקובלנה הפלילית הגיש ארגון 'עד כאן', ובה נאשם פולק יחד עם פעילים נוספים בארגון 'אנרכיסטים נגד הגדר' בארגון והשתתפות בהפגנות אלימות בימי שישי בכפרים פלסטיניים, בהם נפצעו עד כה עשרות רבות של חיילי צה"ל. שוטרי משטרת ישראל חיפשו את פולק מספר פעמים במשרדי העיתון, אך ללא הצלחה. אחת הפעמים היתה אך לפני שבועיים, ופולק הצליח לחמוק מהשוטרים.

כאמור, כעת פולק מסרב להשתחרר, ומחר צפוי להתקיים דיון בעניינו. בדיון צפויים אנשי עד כאן, לדרוש את המשך מעצרו וזאת בעקבות סרובו להתייצב לדיונים.

מנכ"ל עד כאן גלעד אך מסר "מזה כ-15 שנים ארגון אנרכיסטיים נגד הגדר בראשותו של יונתן פולק מוביל תקיפות והתפרעויות אלימות של פלסטינים כנגד חיילי צה"ל וזוכה לחסינות בטענה של חופש הביטוי למרות הפציעות הרבות שנגרמות לחיילים.

היום תוקן עוול ארוך שנים בכך שמנהיג האנרכיסטים יונתן פולק נעצר בעקבות קובלנה פלילית שהגישו חיילים שהותקפו ונפצעו יחד עם ארגון "עד כאן".

אנו מקווים שמכאן ולהבא רשויות האכיפה יתנו את הגיבוי המשפטי המגיע לחיילי צה"ל אשר עומדים בחזית למען כולנו וימנעו מהאנרכיסטים את המשך התוקפנות."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: