נעצר ערבי שהחזיק בביתו בכפר דיר אל אסד 14 ציפורים מוגנות – 2 פלסטינים נתפסו בעת שצדו 10 ציפורים מוגנות בסמוך ליישוב יסודות

הבוקר, שוטרים, שוטרי מג"ב ופקחי רשות הטבע והגנים ביצעו פעילות אכיפה ברחבי הארץ נגד עבריינים המחזיקים באופן לא חוקי בעלי חיים וציפורים מוגנים.

החזקה לא חוקית של ערכי טבע מוגנים ביניהן חוחיות פוגעת בטבע היפה של ישראל ובחיות הבר תוך התעללות אכזרית בחיות ושיתוף הפעולה של משטרת ישראל ומשמר הגבול יחד עם רשות הטבע והגנים נועד בעיקרו לצמצם תופעות לא חוקיות אלו.

במסגרת הפעילויות פשטו הכוחות על ביתו של חשוד בדיר אל אסד בשנות השלושים לחייו ותפסו 14 ציפורים מוגנות שהוחזקו בכלובים ביניהן 12 חוחית, ציפור ממין ירקון ומין חוחית לא ישראלית .

בנוסף בשטחים החקלאיים הסמוכים ליישוב יסודות בשפלה, עצרו פקחי רשות הטבע והגנים שהיו ערוכים בשטח יחד עם שוטרי מג"ב 2 חשודים פלסטינים אשר הכינו מלכודות ציפורים בשטח, כשהם החזיקו בכלובים 10 ציפורים מוגנות מסוג חוחית.

החשודים, בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, תושבי דיר אל-אסד ושכם, יחד עם הממצאים הועברו לחקירה ברשות הטבע והגנים.

לדברי ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים: "החזקה, ציד וסחר חוחיות וציפורי שיר קטנות המוגדרות כערכי טבע מוגנים, אסורים על פי החוק. לצערנו אחת הסיבות לתופעת הציד הלא חוקי של החוחיות הוא הביקוש בקרב מגזרים מסוימים ל-בנדוק, הכלאה של זכר חוחית עם קנרית, שמטרתה ליצור מין ציפור בעל צבעי נוצות יפים וקול ערב. הרשות פועלת בשיתוף גורמי אכיפה שונים על מנת לצמצם עד כמה שניתן את התופעה ולמצות את הדין עם האחראים על מעשים אלו עם העונשים והקנסות הקבועים בחוק, בהתאם לחומרת המעשים".

קרדיט צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: