תגובות

מחלוצי החוזרים בתשובה: הרב מרדכי ארנון נפטר בגיל 79 לאחר שנאבק במחלת הסרטן

הרב מרדכי (פופיק) ארנון ז"ל מגדולי חוזרי התשובה, נפטר בבית החולים 'הדסה עין כרם' ירושלים לאחר שנאבק במחלת הסרטן והוא בן 79. ארנון חזר בתשובה בשנות ה-70 יחד עם הרב אורי זוהר המתגורר היום בירושלים.

הרב מרדכי ארנון ז"ל היה לשם דבר בציבוריות הישראלית, בעברו היה שחקן סרטים מצליח והיה חברם של אריק איינשטיין וייבדל לחיים – הרב אורי זוהר.


הרב ארנון גדל בנחלת יהודה וסיים את לימודיו בבית הספר החקלאי כדורי. ב-1959 התגייס לצה"ל ושירת בלהקת הנח"ל.

בשנות השישים, הוא היה אחד מהשחקנים המובילים בישראל יחד עם הרב אורי זוהר, הזמר אריק איינשטיין, יורם טהר לב ואושיק לוי.
במהלך חייו שיחק גם בסרטים "אלדורדו", "סאלח שבתי" ו"שני קוני למל", "שבלול" ו"מציצים".

להיט הסולו הגדול ביותר של ארנון היה "בלדה בין כוכבים", שכתב יעקב רוטבליט והלחין שלום חנוך, ונכלל באלבומו היחיד, "כל אחד", שיצא ב-1970.

בתחילת שנות השבעים חזר בתשובה עם הרב אורי זוהר, היה מלומדי ישיבת 'אור שמח' בירושלים ועבר להתגורר בשכונת שערי חסד בירושלים.

הוא ניהל את מדרשת 'בית הלל', ועסק בעריכת סרטי תדמית במגזר החרדי.


בעולם התשובה הייתה רביעייה מנצחת שחוללה נצורות בתחומה. הרביעייה כללה את הרב יצחק (איקא) ישראלי, את חבר הכנסת לשעבר הרב אברהם רביץ ז"ל, הרב מרדכי ארנון ז"ל וייבדל לחיים ארוכים – הרב אורי זוהר.

מרדכי זכה בהליכותיו לקדש שם שמיים ברבים בהרצאותיו הרבות שמסר והחזיר רבים בתשובה. היה איש מיוחד שהלך עם האמת שלו עד הסוף.

הרב ארנון ניהל עם הצייר והסופר החוזר בתשובה הרב איקא ישראלי את עמותת "תואר", שעוסקת בתורה ובאמונה.

הוא הותיר כאן חברים נבוכים והמומים. חלקם נותרו בצד האחר של המתרס. וחלקם, עשו עמו את כל הדרך אל חיי התורה. גם הם, כמוהו, היו 'אלילי' תרבות נערצים. גם הם, כמוהו, סחפו המונים ומילאו אולמות. וגם הם, כמוהו, הכו את הציבוריות הישראלית בהלם כאשר הודיעו ביום בהיר אחד על נטישת חיי החומר לטובת חיי הרוח.

מסע הלוויה יתקיים היום (שישי, ערב שבת קודש פרשת ויגש) בשעה 14:00 בצהריים ויצא מבית המדרש הגר"א בשכונת שערי חסד בירושלים להר המנוחות שם ייטמן.