תגובות

‏שופטי בג"ץ דחו את העתירה שביקשה לפסול את נתניהו מהאפשרות להרכיב ממשלה

‏בג"ץ דחה את העתירה במסגרתה ביקשו כי נשיא המדינה לא יוכל להטיל על ראש הממשלה נתניהו את הרכבת הממשלה בעקבות האישומים נגדו בעבירות שיש עמן קלון.

בהחלטתם הבהירו כי "משטרם נולדו התנאים המאפשרים לנשיא לקבל החלטה בעניין זה לפי חוק יסוד: הממשלה, העתירה היא מוקדמת ותיאורטית בעת הזו‎. לכַֹּל זמְןָ, ועְתֵ לכְלָ-חפֵץֶ תּחַתַ השַּׁמָיָםִ (קהלת, פרק ג', פסוק א')."


מהליכוד נמסר כי בית המשפט העליון נהג נכון כשמחק את העתירה, אנו עומדים על עמדתנו שבדמוקרטיה רק העם מחליט מי ינהיג את העם – ולא אף אחד אחר.

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ: "מכבד ומקבל את החלטתו הנכונה של בג״ץ. את נתניהו נעמיד למשפט הציבור בקלפי-וננצח".

מכחול לבן נמסר: "נכריע את נתניהו בקלפי ונוביל לשינוי. במקום ממשלת חסינות קיצונית נקים ממשלת אחדות ממלכתית. החלטת בית המשפט היא החלטה נכונה שיפוטית אך אינה חלופה לאמת הפשוטה:
ביבי גורר את מדינת ישראל לבחירות בפעם השלישית בשביל החסינות והופך את הכנסת לעיר מקלט".


‏השרה מירי רגב על החלטת בג"ץ: "טוב עשו שופטי בג״ץ שדחו את העתירה ופסקו בהתאם לחוק ולערכים הדמוקרטים. העם הוא הריבון, והעם יחליט מי יהיה ראש ממשלת ישראל.
אני מאמינה שבבחירות הקרובות העם יכריע וגוש הימין בראשות בנימין נתניהו, יקבל מעל ל-61 מנדטים."

יו"ר הימין החדש, שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקדעל פסיקת בג"צ:

טוב שהעתירה נדחיתה. חבל שלא נדחיתה על הסף. חבל מאוד שהרמזים (העבים) שפוזרו לאורך הדיון ובהחלטה מעידים על כך שבית המשפט נכון לשקול להתערב בנושא בעתיד.

העתירה לא הייתה צריכה להידחות בגלל שהיא תיאורטית ומוקדמת. העתירה הייתה צריכה להידחות בגלל שהיא מתעסקת בסוגיה פוליטית. ובעניינים פוליטיים – הציבור הוא זה שמכריע.

חשוב להבהיר: גזר הדין הציבורי, שמתבטא בתוצאת הבחירות, הוא המענה החזק והנכון ביותר לשאלת אמון הציבור. הציבור בוחר במי להאמין. שום גוף, אפילו לא שופטי בג״ץ, יכול לבחור לו במי הוא צריך להאמין.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: