תפיסות אמל"ח ראשונות לשנת 2020 בצפון: אקדח, 2 תתי מקלע, רוב ציד ותחמושת – 5 חשודים ערבים נעצרו

משטרת ישראל ממשיכה במאבקה הנחוש בתופעת השימוש בנשק בחברה הערבית ביתר שאת, לקראת השנה החדשה הוקמו צוותי משימה יעודים בישובים וסביבתם המבצעים פעילות סמויה וגלויה לאיתור סוחרי כלי נשק, נתיבי ההברחה ועבריינים המחזיקים ומשתשים בכלי הנשק. הכוחות מגובים במערך איסוף המודיעין של משטרת ישראל העושה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.

הכוחות שפעלו עם כניסת השנה החדשה רשמו את תפיסות האמלח הבאות:

🔹בעקבות פעילות סמויה של שוטרי היחידה המרכזית, סמוך לעיר טמרה, שוטרי משטרת ישראל עצרו 2 גברים שהחזיקו ברשותם אקדח מסוג יריחו. השניים נסעו בשביל המוביל לעיר וכשהבחינו באחד השוטרים האיצו את מהירות נסיעתם וניסו להימלט אך נעצרו, והאקדח שהיה ברשותם נתפס, השניים הובאו הבוקר לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

🔹במג'ד אל כרום, בפעילות יזומה של שוטרים בשיתוף עם לוחמי מג"ב נתפס תת מקלע מסוג קרלו, חשוד בשנות ה-30 נעצר והבוקר הובא לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

🔹בעקבות פעילות סמויה בעיר עראבה, שוטרי משטרת ישראל פשטו על אחד הבתים ותפסו בחצר הבית תת מקלע מסוג קרלו ותחמושת תואמת. החשוד בשנות ה- 30 נעצר והבוקר הובא לבית משפט השלום לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

🔹בשפרעם בתוך בית מגורים, השוטרים תפסו רובה ציד מאולתר ותחמושת, החשוד בשנות ה-40 נעצר והבוקר הובא לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

צילום: דוברות המשטרה.

פעילות זו מצטרפת לפעילות הנחושה במהלך השבועיים האחרנים של שנת 2019 והותרה לפרסום:

🔸מאחד מימי השבוע, לפנות בוקר, התקבלה קריאה במוקד 100 של משטרת ישראל על *שמיעת ירי* בכפר שיבלי שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למוקד ממנו נשמע הרעש ופתחו בסריקות לאיתור חשודים, תוך זמן קצר הבחינו השוטרים ברכב חונה בצד הדרך בצורה מחשידה. השוטרים ניגשו אל הרכב ושם הבחינו בשלושה צעירים ובחיפוש ברכב נתפס גם תת מקלע מסוג קרלו גוסטב, נהג הרכב ואחד הנוסעים נעצרו.

🔸בפעילות סמויה בעפולה שוטרי משטרת ישראל והיחידה המרכזית עצרו 2 אנשים בחשד לסחר באמצעי לחימה, בתוך רכבם נתפס אקדח מסוג גלוק.

🔸בפעילות סמויה בגבול ישראל-ירדן כנגד סוחרי נשק, היחידה המרכזית של משטרת ישראל תפסה 11 רובי shot-gun עם כתות מקוצרות, ורובה סער מסוג M-16 . נעצר אדם אחד בחשד לסחר באמל"ח. שווי כלי הנשק מעל חצי מיליון ₪.

*במקביל לפעילות זו, במהלך השבועיים האחרונים הוגשו כתבי אישום מלווים בקשות למעצר עד תום ההליכים כנגד עבירות נשק, אלימות וסחיטה, המקרים הבולטים הם:*
🔸בעקבות דיווח למוקד 100 על ירי בבית בכפר יפיע, נפתחה חקירה, שהביאה למעצרו של תושב המקום בשנות ה-30 לחייו החשוד במעשה. כנגד החשוד הוגש כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

🔸במקרה אחר, תושב הישוב טוראען שנאבק בנסיונות של גורמים עבריינים לגייס את בנו לשורותיהם. התלונן על ירי לעבר ביתו. שוטרי משטרת ישראל פתחו בחקירה מהירה והופתעו לגלות כי החשוד במעשה הוא בנו של הקורבן. הבן נעצר ובהמשך פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

🔸בכביש 85 נעצר קטין בחשד לסחר באמצעי לחימה, בילקוט של אחד הקטינים נתפס נשק מסוג קרלו, אתמול פרקליטות מחוז חיפה הגישה נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים.

בכל שנת 2019 משטרת ישראל תפסה למעלה מ-4700 אמצעי לחימה ורק במחוז הצפוני לבד נתפסו:

מעל 440 רובי סער, תתי מקלע מסוג קרלו ואקדחים. קרוב ל-300 מטעני חבלה ורימונים מסוגים שונים.

כל זאת במקביל לעשרות רבות של חקירות שהסתיימו בכתבי אישום ובקשות למעצר – 192 במספר, כמו כן מתנהלות חקירות רבות נוספות, שבמהלכן נעצרו למעלה מ-1600 חשודים, חלק מהחקירות קרובות לסיום.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול ולהאבק באלימות בחברה הערבית תוך מתן דגש על עבירות אלימות ושימוש בנשק וקוראת לקורבנות לא לחשוש, לשתף פעולה עם השוטרים ולדווח על מקרי אלימות מיד עם התרחשותם," ציינו במשטרה.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: