בג"ץ דן בשאלת כשירותו של נתניהו להרכיב ממשלה – החלטה תתקבל במועד אחר

בבית המשפט העליון בירושלים החל הבוקר (יום ג') הדיון של שופטי בג"ץ בעתירה שמבקשת לקבוע האם ניתן להטיל על בנימין נתניהו את המנדט להרכבת הממשלה הבאה.

בדיון השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, המשנה לנשיאה חנן מלצר והשופט עוזי פוגלמן.

נשיאת העליון חיות לעותרים לבג"ץ: "מדוע לא לחכות לאחרי הבחירות? אין הוראת חוק שמונעת מנתניהו להתמודד בבחירות כמועמד בראש מפלגה. אנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו תוצאות הבחירות."

‏השופט מלצר הוסיף: "עדיין לא ברור מדוע להתערב כעת ולא להשאיר את שיקל הדעת לנשיא."

‏‎‎העותרים לשופט :"אתה מצפה שנקדים בוקר לאחר הבחירות ונתחיל מערכה רביעית. כבודו צריך להגן על הדמוקרטיה והיושרה ולמנוע עבריינים בשלטון. הבעיה שמערכת המשפט לא עשתה כלום למנוע הזאת ולכן אנו נימצאים בפתחה של עתיקה חשובה זאת. כבודו מתנהל כדחליל".

‏הנשיא ריבלין: "שמעתי מה קורה בבית המשפט העליון. הבנתי שיכולים לשאול אותי שאלות. הואיל ובית המשפט דן בדבר שיגיע אליי, ראוי שלא אומר כלום, אם כי אני חושב שיש לי דעה. יש כאן דברים שצריך לדון בהם בכובד ראש. רצון העם הוא חשוב – אבל העם צריך לבחור נכון".

תנועת "אם תרצו" יחד עם מטה המאבק המשותף של המחנה הלאומי, קיימו הבוקר (ג') מפגן מחאה מול בית המשפט העליון בירושלים בעקבות הדיון על אפשרות ראש הממשלה נתניהו להקים ממשלה לאחר הבחירות לכנסת ה-23 בעקבות החשדות נגדו.

לאחר מפגן המחאה אמש (יום ב') אותו הובילו תנועת "אם תרצו" ומטה המאבק בהשתתפות אלפי אזרחים, פעילי "אם תרצו" הגיעו לבית המשפט העליון מחופשים כשודדי ים ופיראטיים מתוך רצון לדמות כיצד שופטי העליון גונבים לנו האזרחים את זכות הבחירה המהווה את נשמת אפה של הדמוקרטיה.

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר כי: "משהו רע עובר בשנים האחרונות על מערכת המשפט הישראלית. לא בכדי רוב אזרחי ישראל חשים חוסר אמון משווע כלפי מערכת זו. אנו מרגישים כי שופטי בג"ץ שודדים את הצדק מן המערכת עליה הם אמונים ואת זכות הבחירה מן העם. מדובר בחילול מערכת הבחירות הדמוקרטית דרך כתלי בית המשפט. הגיע הזמן לצעוק בקול: תפסיקו לשדוד לנו את הדמוקרטיה".

קרדיט צילום: טמיר ברעם.

אתמול אמר ראש הממשלה נתניהו: "יש מי שמנסים לגרור את בית המשפט העליון לתוך המגרש הפוליטי כדי שיכפיש ויסכל משפטית את המועמדות שלי לראשות הממשלה. אני לא מעלה על דעתי שבית המשפט העליון של מדינת ישראל יפול לתוך המלכודת הזאת. בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה רק העם ולא אף אחד אחר. כך תמיד היה וכך תמיד יהיה."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: