תגובות

הונאה בכשרות? לא בבני ברק: תחקיר הכשרות הגדול בישראל (חלק א')

כבר כמה שנים שבד"צים פרטיים בעיר בני ברק ובערים חרדיות רבות נותנים כשרות בעסקים בתחום המזון וזאת ללא שיש ביד בעל העסק תעודת כשרות כחוק.

המצג אותם נותנים הבד"צים לבעלי העסקים אינו חוקי ואף מופיעים על התעודות המילים אישור כשרות, הבוקר נחשף באתר בחדרי חרדים על הסערה בעולם הכשרות, 3 אולמות עזבו ביחד את הכשרות של הרב לנדא והצטרפו לבד"צ שארית ישראל ובד"צ קהילות, ברבנות הראשית לישראל לא תקפו את המעבר והעזיבה של האולמות את הרבנות ונראה כי בבני ברק יש חוקים משלהם.


הכשרות החדשה של אולמות האירועים בבני ברק


אולמי נאות ירושלים ואולמי קונקורד ואולמי הדודאים עוזבים את ההכשר של הרבנות, אולמי הדודאים בחר להצטרף לכשרות של העדה החרדית.

בשיחה עם אולמי הדודאים שוחחנו עם אחד מהעובדים ושאלנו אותו האם יש להם כשרות של הרבנות והוא ענה רבנות חס וחלילה.

הכוח החזק שיש לבד"צים נותן להם אומץ לצאת ולהלחם ביום אחד מול הרבנויות ונראה כי הרבנות לא אוכפת את העסקים האלו כפי שהיא עושה כנגד ארגונים אחרים.

בנוסף התגלה דבר מזעזע במיוחד רב העיר צבי שבח שנבחר לא מזמן מכהן כחבר בבד"צ שארית ישראל וזאת בניגוד לחוק, הרב שבח הוציא מכתב ובו הוא טוען כי הדבר נעשה נגד רצונו, מאוד מוזר לדעת שלא התייעצו עם חבר הבד"צ.

הודעה על הסרת הכשרות מטעם רבני בני ברק

התמונה ברורה ונראה שהרבנות לא מצליחה להתמודד עם ההתקפה החזקה של הגופים הפרטיים החרדים כנגדם, אנו נמשיך לעקוב אחרי האירועים.


תגובות לכתבה:

 1. יוסי

  הכשרות של שארית ישראל מאושרת ע"י הרבנות, ככה שלמרות שהיא כשרות פרטית, מותר לעסק לפרסם את עצמו ככשר.
  בניגוד ל'כשרות' של איגוד הרבנים למשל, שאסור להם להציג את עצמם ככשרים, כיון שהם לא מאושרים ע"י הרבנות הראשית.

 2. רפאליוחאי

  שלום יוסי
  חוק איסור הונאה בכשרות אוסר לכל בעל עסק לפרסם את עצמו "ככשר" מבלי שיש בידו תעודת הכשר מהרבנות, זה לא משנה אם יש לבעל העסק תעודה מבד"צ שמאושר לצורך ייבוא מזון מחו"ל בלבד או לא.
  החוק מתיר לתת פיקוח לעסקים מבלי להשתמש במילה כשר, אין שום איסור שבעל העסק ירשום שהמקום מפוקח, הלוואי וכל גופי הכשרות יעבדו כמו איגוד הרבנים בישראל.

  לפני שאתה כותב תגובה תבדוק את החוק.

כתיבת תגובה: