נמנע ניסיון הכנסת ספר תורה של נשות הכותל על ידי תייר תמים

נמנע ניסיון להכנת ספר תורה על ידי נשות הכותל באמצעות תייר. הקבוצה פנתה לתייר תמים וביקשה ממנו להכניס ספר תורה לרחבת הכותל המערבי ונתפס בכניסה עם ספר תורה.
לתפילת ראש חודש הגיעו כ- 1,000 מתפללים אורתודוקסים וכ- 30 נשים מקבוצת נשות הכותל.

הקרן למורשת הכותל המערבי מסרה כי נעשתה פניה ע"י היועץ המשפטי לממשלה בעקבות פעילות של נשות הכותל בחג החנוכה מכיוון שבערב חג החנוכה פרסמו נשות הכותל הודעה לתקשורת, ובה קראו לנשות ציבור אשר הוזמנו להדלקת הנרות המסורתית בכותל המערבי להימנע מהשתתפות בטקס. הן ציינו בהודעה כי המדובר בשרה ח"כ מירי רגב, בשרה ח"כ גילה גמליאל, סגנית השרה ציפי חוטובלי ועוד. זאת בנוסף לפניות אישיות אליהן.


כל העת למול מאמצים אדירים שמושקעים על מנת להותיר את הכותל כמקום משותף ומאחד לכל שבטי ישראל, פועלת קבוצה קטנה וקיצונית זו בכל דרך על מנת לזרוע מהומה ופילוג וחג חנוכה זה הוא עדות נוספת לכך!

מה שהחל בראשי חודשים הפך זה מכבר למתקפה תקשורתית עקבית על מנהגי הכותל המערבי, בכל הזדמנות שרק ניתנת. עד שנדמה שאין חג מחגי ישראל שפגיעתן הרעה של נשות הכותל לא הגיעה אליו.

למרות הסכמות שגובשו עם המשנה ליועמ"ש גב' דינה זילבר, מבקשות נשות הכותל בעקשנות לפגוע במעמד המיוחד של הדלקת נרות חנוכה, המשלב מסורת ואחדות כאחד ולהפוך גם אותו למקור למחלוקת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: