ארה"ב: חמישה חרדים נפצעו בפיגוע דקירה בבית כנסת במונסי – החשוד נתפס

לפחות 5 יהודים נדקרו בעת סיום הדלקת נרות חנוכה בבית הרב רוטנברג הצמוד לבית הכנסת, שנמצא בשכונת פורשיי במונסי.

על פי הדיווחים, גבר שחור חמוש במצ'טה נכנס למקום והחל לדקור אנשים באופן אקראי, חמישה חרדים נפצעו, מתוכם שניים במצב אנוש. הדוקר נמלט מהמקום ברכב כסוף ונתפס לאחר מרדף ברובע 32 במנהטן.


אחד הנוכחים בבית הרב סיפר: "רוב הנפגעים היו נכים, זרקנו על התוקף שולחנות וכיסאות".

זירת מעצר החשוד אחרי המרדף.

מבקשים להתפלל לרפואת הפצועים: ‏נפתלי צבי בן גילה, שלמה בן ויטל, חיים בן ויטל, ופצוע שבמצב קריטי-יוסף בן פרל.

יוסף בן פערל ניימן שנדקר מספר פעמים ומצבו אנוש.
הרב רוטנברג בסעודת מלוה מלכה אחרי האירוע בבית שלו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין: "‏המום ומזועזע מהפיגוע הנורא בניו יורק. תפילותינו להחלמה מהירה נתונות לשלום הפצועים. האנטישמיות הגואה אינה בעיה של העם היהודי בלבד, בוודאי לא של מדינת ישראל לבדה. עלינו לשלב זרועות מול הרשע הזה המרים ראשו שוב ושוב ומהווה סכנה של ממש ברחבי העולם כולו."

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן: "‏שוב ושוב אנו עדים לתוצאות הקשות של האנטישמיות, הפעם במונסי בניו-יורק. לצד הצער העמוק ואיחולי החלמה מהירה לפצועים, חשוב לדעת שהפתרון העיקרי לתופעות כאלה הוא עליה לארץ."


יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין: "הזדעזעתי לשמוע על הפיגוע האנטישמי בעיצומה של מסיבת חנוכה בניו יורק – אירוע חמור ביותר שדורש טיפול שורש מצד הרשויות האמריקאיות. לבי עם הפצועים, משפחותיהם והקהילה. אני בטוח שהממשל האמריקאי יפעל בנחרצות נגד הדוקר השפל ונגד כל פושע שמרים ידו נגד יהודי".

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ: "אני שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים במתקפת השנאה במונסיי, ניו יורק. אנו עדים לריבוי מתקפות נגד יהודים בעולם, והאירוע המזעזע הזה במהלך מסיבת חנוכה, הוא עדות נוספת לבעיה העולמית שאנו ניצבים בפתחה. אין לי ספק שהרשויות בארה"ב ששמו את ידם על הדוקר, ינהגו בו באפס סובלנות ויעשו הכל בכדי לגדוע את התופעה".

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי: הזדעזעתי לשמוע הבוקר על ההתקפה האנטישמית בבית רב בניו יורק, בעת הדלקת נרות חנוכה. האנטישמיות מרימה ראש בארה״ב, באירופה ובמקומות נוספים בעולם ועלינו להשמיע קול חזק ולהיאבק נגדה בעזרת מנהיגי המדינות. איחולי החלמה לפצועים וחיבוק גדול לקהילה היהודית בניו יורק.

סגן שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן: "הפיגוע הקשה שקרה במונסי שבניו יורק בעיצומו של מעמד הדלקת נרות חנוכה, גורם לתדהמה בעולם היהודי. זה מצטרף לשורת מקרי אנטישמיות נוראיים באחרונה בארה”ב ובעולם. מזעזע לראות שוב ושוב שאנשים תמימים חפים מפשע נפגעים ונרדפים רק בשל היותם יהודים. זהו מצב נוראי שמנהיגי המדינות והרשויות בארה”ב ובכל העולם נדרשים לשים לו סוף ולגדוע את הנגע הממאיר. אנו מתפללים לרפואת הפצועים ומחזקים את ידי הקהילה במונסי ומשפחותיהם.

יו"ר האיחוד הלאומי שר התחבורה בצלאל סמוטריץ': "ליבנו הבוקר עם אחינו במונסי ובארה"ב כולה. אלפי שנים של אנטישמיות לא יכבו את האור הגדול שמפיצה האומה היהודית בעולם."

יעקב חגואל, סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית והממונה על המאבק באנטישמיות: "אני נחרד לראות יהודים שנפגעים באכזריות בבית הכנסת מקום של תפילה ורק בגלל שהם יהודים. אני דורש מהממשל בארה"ב להגן על היהודים, לחוקק חוקים מחמירים כנגד האנטישמיות הגואה, לאכוף חוקים קיימים כנגד שנאת זרים והחשוב ביותר לחייב ללמד בכל בתי הספר תוכניות נגד שנאת זרים. אפס סובלנות!", כתב חגואל בחשבון הטוויטר שלו.

הליגה נגד השמצה בעקבות פיגוע הדקירה במונסיי, ניו יורק: "צוות הליגה בראשות מנהל משרד הליגה נגד השמצה בניו יורק, נמצא בזירת האירוע ומתעדכן בכל הפרטים וכן משתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק. נמשיך ונעדכן בפרטים בהמשך."

צילום: חדשות כל העולם.

היועצת המשפטית של ניו יורק לטישה ג׳יימס, גינתה את פיגוע הדקירה בבית הכנסת וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: ״מגנה את הפיגוע ומוטרדת ממנו מאוד. יש לנו אפס סובלנות כלפי מעשה שנאה, אנחנו עומדים לצד הקהילה היהודית בניו יורק״.

תיעודים מזירת הפיגוע.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: