מפלס הכינרת זינק ב-16 ס"מ, אתר החרמון נפתח למבקרים | סיכום השבת

כ-2,000 מחבלים התפרעו לאורך גדר המערכת בגבול רצועת עזה. חלקם השליך מטעני חבלה ובקבוקי תבערה לעבר כוחותינו.

גבר בשנות ה-50 לחייו נורה למוות כביש 85 בצומת דיר אל-אסד. כוחות המשטרה פתחו בחקירה. נבדק חשד לחיסול.

צילום: דוברות המשטרה.

נשיאת העליון שוחחה עם השופט מפרשת אפי נווה וזאת לאחר שחומרים מתוך הסלולר של נווה שנפרץ פורסמו ברשת האינטרנט. על פי הפרסום, עולה חשד לשיחה לכאורה בעניינים שיש בהם כדי שוחד באמצעות קידום.

עיריית תל אביב הודיעה כי עבודות השיקום בחוף הצוק הדרומי יימשכו כשלושה שבועות, בעקבות קריסת קטע הירידה לחוף הים.

הציבור מתבקש שלא להגיע במקום עד לסיום העבודות.

גבר כבן 60 נפצע באורח קל לאחר שנדקר ע״י שכנו ברחוב אחידקר בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה וכי הרקע לאירוע הוא סכסוך שכנים.

צעיר בן 29 נפצע באורח קשה מדקירות ברחוב העפרוני בעכו.רוכבת קורקינט חשמלי בת 21 נפצעה באורח בינוני מפגיעת אופנוע ברחוב ירמיהו בתל אביב.

עיריית ניו יורק שבארצות הברית תגביר את נוכחות המשטרה בכמה שכונות בברוקלין עם אוכלוסיות יהודיות גדולות לאחר כמה התקפות אנטישמיות במהלך חג חנוכה – כך מסר ראש העיר ביל דה בלאזיו. עוד מסר ראש העיר כי מלבד הגברת הנוכחות, יוגברו גם הביקורים ובתי כנסת ומקומות נוספים. "האנטישמיות היא התקפה על ערכי העיר שלנו – ואנחנו נתמודד איתה חזיתית", כתב דה בלאזיו.

לאחר יותר מעשור התירה ישראל בתיווך מצרים, האו"ם וקטאר לפועלים עזתים רבים לעבוד בישראל, מקורות במנהל האזרחי של רמאללה מסרו שקיים הסכם בין המנהלת לבין ישראל, לפיו מותר למכסה של 5,000 פועלים עזתים לעבוד בישראל, אולם בדרך חדשה של קבלת אישור מסחרי. לדברי המקורות קיימת אפשרות שהמספר יגדל בתחילת השנה החדשה.

מרשות הכינרת נמסר כי במהלך היומיים האחרונים נרשמה עליה של 16 סנטימטרים במפלס הכינרת, והוא עומד כעת על 211.6 – מטרים, כאשר חסרים 2.8 מטרים לקו האדום העליון והמפלס גבוה ב- 1.4 מטרים מהקו האדום התחתון.

הכינרת אחרי הגשמים, צילום: שי מזרחי, רשות הכינרת.

מעבר לפתיחת האתר היום (שבת) למבקרים, החל היום לפעול לראשונה בתפאורה לבנה של שלג טרי, רכבל הקרוניות החדש.
מזג האויר באתר חורפי, שלג וגשם לסירוגין וערפל. הטמפ' 1 מעלה מעל האפס.
מבקרים רבים פקדו את האתר מהבוקר ונהנו מהשלג ומנסיעה ראשונה למפלס העליון ברכבל החדש, 5 דק בלבד.
ברכבל החדש 42 קרוניות סגורות, בכל קרונית נכנסים 8 אנשים. הקרוניות מונגשות לכסאות גלגלים.

צילום: אתר החרמון.אתר החרמון ייפתח מחר, יום א' למבקרים.

המתקנים ייפתחו בהתאם לתנאי מז"א. שלג קל צפוי לרדת גם מחר. אין תנאי גלישה.למרות הגשמים: כ-50 אלף מטיילים פקדו השבת על אף הגשם את שמורות הטבע והגנים הלאומיים.המטיילים בחרו לצאת אל הטבע ולהנות מזרימות המים באתרי המים ובנחלים. בין האתרים הבולטים היו: בניאס עם 1600 מבקרים , קיסריה 3400, מצדה עם 5700 מבקרים עין גדי עם 2500 מבקרים, קומראן עם 1100 מבקרים.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: