איגוד הרבנים בישראל שוקל הגשת תביעה כנגד בכיר ברבנות בעקבות פרסום מטעה

בעקבות פרסום לא תקין פוסט של מנהל מחלקת אכיפה ברבנות הראשית כנגד עסק הנמצא במשתלת בית חי.

בפרסום הציג מנהל מחלקת האכיפה על כך שהם הסירו שלטים של המילה כשר ותוך כדי הפרסום הוא השמיץ את הארגון בכך שהם מאכילים טרפות וזאת מבלי שהארגון נתן פיקוח לשווארמה הנמצצאת במתחם.


בנוסף בתאריך 4.12.2019 ביקשו בארגון מבעל העסק להציג מודעת אזהרה לציבור בשווארמה הלא כשרה ולעשות דלת הפרדה בין הפלאפל לשווארמה ומנעול לדלת אשר נקנה ע"י המשגיח וזאת על מנת שהצרכנים לא יטעו ויחשבו שיש השגחה גם בשווארמה.

אזהרת איגוד הרבנים על השווארמה מתאריך 4.12.19

ההודעה שיצאה מטעם איגוד הרבנים בישראל:

עדכון פיקוח | איגוד הרבנים בישראל.

במסגרת פעילות של הרבנות הראשית כנגד בעל עסק של דוכן פלאפל (פרווה בלבד) ולא כפי שפקיד ברבנות מר רפאל יוחאי הטעה את הציבור על כך שאנחנו נותנים פיקוח גם לשווארמה הנמצאת במתחם משתלת בית חי, בעל העסק הציג את המקום שלו "ככשר" וזאת לאחר שהודענו לו להסיר את המילה כשר, הרבנות ביקשה מבית המשפט צו אשר יתן להם את האפשרות להוריד את המילה כשר ואת התעודה מבית העסק.

בית המשפט אישר לרבנות למחוק כל מצג של המילה כשר בלבד ולא לגבי התעודה המוצגת במקום.


השווארמה הנמצאת במתחם מעולם לא הייתה תחת הפיקוח שלנו ושל אף גורם אחר, הודענו לבעלי המקום לפני פתיחת השווארמה כי יש לבצע את הדברים הבאים על מנת להמשיך את ההתקשרות עם הארגון:

1. יש להוציא שלטי אזהרה אשר מודיעים לציבור כי השווארמה אינה נמצאת בכשרות כלל.

2. כמו כן יש להתקין דלת מפרידה עם מנעול שנקנה ונשאר אך ורק אצל מפקח הארגון.

לסיכום אנו שמחים להודיע שבית המשפט נתן החלטה דרמטית לרבנות ולציבור כי התעודה שלנו אינה הבעיה אלא המילה "כשר" בלבד.
בנוסף בעלי המקום שוקל הגשת תביעת נזיקין של מאות אלפי שקלים כנגד אותם גורמים שהגיעו למקום ולא פעלו ע"פ הנחיית בית המשפט שברו והשחיתו רכוש שלא כחוק.

אנו מודים לבית המשפט על התקדין שנעשה היום ונמשיך לתת פיקוח לבעלי עסקים ע"פ פסיקת בית המשפט העליון וכפי שגופים אחרים נותנים.

בברכה,
מחלקת דוברות
איגוד הרבנים בישראל.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: