אוטובוס אגד התנגש בתחנה סמוך לנתב"ג: ארבעה נהרגו ו-14 נפצעו בהם 2 במצב קשה

בשעה 19:39 התקבל דיווח על אוטובוס אגד בקו שירות מירושלים לחיפה שהתנגש בתחנת אוטובוס בכביש 40 סמוך לצומת בדק.

לאחר פעולות חילוץ מורכבות של לוחמי האש פראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 4 מנוסעי האוטובוס, בהם גבר כבן 70 ו- 3 נשים כבנות 60, 50 ו-30.


14 פצועים פונו לבתי החולים, 2 קשה (אישה כבת 67 וצעירה כבת 19) לבי"ח שיבא בתל השומר, 12 קל לבתי החולים אסף הרופא (6), בלינסון (4) והשרון (2).

מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בקו 947 שהיה בדרכו מירושלים לחיפה ומסיבה שנבדקת פגע האוטובוס בתחנת הסעה.

כוחות משטרה פועלים במקום ונסיבות התאונה עדיין נבדקות.


צילום: תיעוד מבצעי מד״א.

דברי קצין אגף התנועה של מחוז מרכז סגן ניצב חי מזרחי.

תיעוד האוטובוס מהתאונה הקטלנית הערב, 2 דקות לפני האירוע- חולף בצומת אל על הסמוך לנתב"ג.

פראמדיקית מד"א גלי סופר סיפרה: "כשהגעתי למקום ראיתי אוטובוס נוטה על צידו, שעון על שיחים ושעל הגג שלו יש בטונדה גדולה. ביצעתי סריקה מהירה של הזירה, נהג האוטובוס שהיה בהכרה מלאה נלכד במושב, 6 מנוסעי האוטובוס שכבו לכודים בתוכו כשהם בדרגות פציעה שונות ופצועים נוספים במצב קל התהלכו בזירה. התחלתי את המיון הרפואי הראשוני על מנת להעריך את דרגות הפציעה של הפצועים, 2 פצועות קשה, אישה כבת 60 וצעירה כבת 18 חולצו תוך כדי טיפול רפואי ע"י כוחות הכיבוי והעוברו במהירות לניידות לטיפול נמרץ שפינו אותן במצב קשה לבי"ח שיבא, הפצועים שהתהלכו בזירה נבדקו ע"י הצוותים הנוספים של מד"א ופונו במצב קל לבתי החולים בסביבה."

קרדיט: דוברות הצלה פתח תקווה.

ישראל גודלבסקי יו"ר מד"א הצלה – פתח תקווה שהיה מהראשונים להגיע לזירה סיפר: מדובר בזירת תאונה קשה, אוטובוס שככל הנראה איבד שליטה, התנגש בתחנת אוטובוס ובעקבות כך קורת בטון כבדה קרסה, ולבסוף נבלם בשטח הפתוח. יחד עם פראמדיקים של מד"א ומתנדבי מד"א ' הצלה פתח תקווה' הענקנו טיפול ראשוני לנפגעים בשטח. צוותי כיבוי פועלים לחלץ את הנפגעים שעדיין לכודים במקום ומבצעים סריקות סביב האוטובוס כדי לשלול הימצאותם של לכודים נוספים.

הוצאת חלקי תחנת האוטובוס משלדת האוטובוס. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

חיים אוטמזגין מפקד זק״א שמטפל בזירה, מספר: ״מדובר בזירה קשה ומזעזעת, נהג אוטובוס שככה״נ איבד שליטה והתנגש בתחנת אוטובוס סמוך לצומת בדק, כשהגעתי למקום הייתה המולה רבה, ראיתי אוטובוס מרוסק בשטח הפתוח שבצידי הכביש, קורת ביטון כבדה נתלשה מהתחנה מעוצמת ההתנגשות ופגעה בעוצמה באוטובוס, התוצאה קשה: 4 אנשים נלכדו כשהם סובלים מפגיעה רב מערכתית והם ללא רוח חיים, מתנדבי זק״א פועלים במקום בסיוע לוחמי האש לחלץ את גופות ההרוגים ובטיפול בכבוד המת בזירה הקשה.

מתנדבי זק״א בזירת האירוע. צילום: דוברות זק״א.

נריה חג'בי חובש באיחוד הצלה מדווח מהזירה: "למרבה הצער נקבע מותם של גבר כבן 70 ו-3 נשים שגופותיהם חולצו ע"י צוותי כיבוי. כמו כן בסיוע צוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו סיוע ראשוני בזירת התאונה ל-14 נפגעים 2 קשה והשאר בינוני, וקל עד בינוני. כמו כן צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה פעלו בזירה עקב אופי התאונה".

רפאל אלמליח חובש באיחוד הצלה הוסיף: "מדובר באוטובוס שהתנגש בתחנת אוטובוס וקורת הבטון של התחנה קרסה עליו. הענקנו סיוע ראשוני לנפגעים חלקם במצב קשה ובינוני".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' במקום התאונה:

"מתפלל לרפואת הפצועים, ושולח תנחומים מעומק הלב למשפחות ההרוגים. התאונה המחרידה תיחקר. כרגע אנחנו כאן כדי להיות עם הנפגעים במקום הקשה הזה."

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה לתאונה:

"מדובר באירוע מזעזע בקו שהנהגים נוסעים בו במשך שלוש שעות וחצי ברציפות. נהיגה רצופה ללא הפסקה וללא תחנות ההתרעננות היא פצצה מתקתקת. אנו קוראים לשר התחבורה לאמץ את מסקנות ארגון נהגי האוטובוסים בישראל ולעשות הכל כדי שתאונות מזעזעות מעין אלה לא יהיו מנת חלקנו."


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: