‏בן ארי ויתרה על מינויה – סערה לאחר ההחלטה בהאג | כותרות השבת

עימותים אלימים התרחשו אתמול (שישי) כאשר התפרעו כ-3,000 מחבלים בחמישה מוקדים לאורך גדר המערכת בגבול הרצועה. המחבלים יידו אבנים, השליכו מטענים ורימונים לעבר חיילנו כמו כן המחבלים שרפו צמיגים והשליכו בקת"בים לעבר ג'יפים צבאיים של צה"ל שבאחד המקרים גרם לנזק קל לרכב צבאי, כמו כן חלק מהמתפרעים ניסו לחדור לשטחנו,בנס לא היו נפגעים לכוחותינו. העזתים דיווחו על 30 מחבלים פצועים בהם לפחות 8 מאש חיה.

אתמול (שישי) בהפרש של שעתיים בין השעות 19:30 ל-21:30 היו 2 שיגורים מדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל, בשני ניסיוני השיגורים הרקטות התפוצצו בסמוך לגדר בשטח הרצועה.


גם היום (שבת) צה"ל ביצע מספר פעמים ירי הרחקה לעבר מחבלים שהתקרבו לגדר המערכת בגבול עזה.

הילד שנהרג בשעות הצהריים בתאונת דרכים בקריית מוצקין הוא עידן לוייב. הוא חגג יום הולדת 12 ביום שישי לפני שבועיים.

אלמונים ירו לעבר מתחם מרכז הקניות ״ביג״ בירכא. חמישה בני אדם נפגעו באורח קל משברי זכוכית. המשטרה פתחה בחקירה.

קרדיט: דוברות המשטרה.

אלמונים השליכו בקבוק תבערה לעבר מועדון בתל אביב. במשטרה בודקים האם מדובר בבליינים שלא הורשו להכנס קודם לכן למועדון.

גבר בן 27 נפצע באורח בינוני לאחר שרכב התהפך בשדרות אהרון יריב ברמת השרון.


גבר בן 30 נפצע בינוני לאחר שרכב התנגש בעמוד בכביש 40, סמוך לצומת קריית מלאכי.

גבר בן 43 נפצע קשה בהתהפכות רכב בכביש 31 בדרך מצומת חתרורים לכיוון דרום.

גבר בן 44 נפצע בינוני לאחר שאופנוע החליק בכביש 5 מזרחית למחלף גלילות.

שני גברים בשנות ה-50 נפצעו באורח בינוני וקל בתאונה בן שני אופנועים בכביש 1 סמוך למחלף מעלה אדומים.

גבר בן 30 נפצע בינוני בהתהפכות טרקטורון בשטח פתוח סמוך לשדה תעופה עובדה.

אשה כבת 60 נפצעה באורח בינוני לאחר שרכב התנגש במעקה בטיחות בכביש 22 עוקף קריות, סמוך למחלף ביאליק.

‏במהלך הפגנה שהתקיימה אחר הצהרים במחאה על הפעלת התחבורה הציבורית לאורך השבת בגוש דן נעצרו 2 מפגינים שניסו לחסום ציר תחבורה ראשי והפרו את הסדר הציבורי. אתמול עצרה המשטרה 3 מפגינים אשר הפרו את הסדר הציבורי.

גם במרכז ירושלים וברחוב נהר הירדן בבית שמש מאות מפגינים הפרו את הסדר הציבורי ושיבשו את התנועה במספר מוקדים. 2 מפגינים נעצרו.

קרדיט: דוברות המשטרה.

הפרקליטה אורלי בן-ארי גינזברג הודיעה לשר המשפטים אמיר אוחנה כי היא החליטה לוותר על מינויה לתפקיד פרקליטת המדינה.

התובעת הראשית בבית הדין הבינלאומי בהאג פאטו בנסודה הודיעה כי קיימת עילה לפתיחה בחקירה מלאה בחשד לביצוע פשעי מלחמה על ידי ישראל בעזה, בגדה המערבית ובמזרח ירושלים. עם זאת, היא מבקשת חוות דעת נוספת של השופטים לעניין סמכות השיפוט, לפני פתיחה בחקירה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את החלטת בית הדין בהאג, ומסר כי "זהו יום שחור לאמת ולצדק. הופכים את בית הדין הבינלאומי לנשק פוליטי במאבק נגד ישראל". נתניהו הוסיף כי "רוצים להפוך את העובדה שיהודים חיים בארץ ישראל, במולדתם, לפשע מלחמה. זה אבסורד. אנחנו נאבק על זכויותינו ועל האמת ההיסטורית בכל דרך אפשרית".

18 מפגינים נהרגו בהודו בעימותים ביממה האחרונה בין המשטרה למפגינים, במסגרת המחאה בצפון המדינה נגד חוק האזרחות החדש במדינה.

מתקני נפט וגז המנוהלים על ידי ממשל אסד הותקפו במרכז סוריה. לפי הדיווח, ההתקפות בוצעו כמעט בו-זמנית ככל הנראה באמצעות מל"טים. איש לא נטל אחריות לתקיפה, שכוונה כנגד בית הזיקוק של העיר חומס ושני מתקני גז טבעי באזורים שונים במחוז חומס.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג׳ונסון קיבל תמיכה נרחבת לקראת הברקזיט. הפרלמנט אישר בקריאה שנייה את ההסכם לעזיבת האיחוד האירופי.

כ-80 אלף מטיילים פקדו השבת את שמורות הטבע והגנים הלאומיים.

בין האתרים הבולטים היו: קיסריה 3600 עין אפק עם 1700 מבקרים וירקון תל אפק עם 2900 מבקרים. מצדה עם 2600 מבקרים ובית גוברין עם 2000 מבקרים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: