איחוד בימין: עוצמה יהודית והבית היהודי חתמו על ריצה משותפת בבחירות

הסכם ראשון בדרך לאיחוד מפלגות הימין, הבית היהודי ועוצמה יהודית סיכמו על ריצה משותפת. יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר קראו לאיחוד הלאומי להצטרף עוד היום. עוצמה יהודית יקבלו את המקומות 3, 6 ו-9 ברשימה.

הודעה משותפת של הרב רפי פרץ ובן גביר.


הבוקר (ו') נפגשו שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, ח"כ רפי פרץ ויו"ר "עוצמה יהודית" עו"ד איתמר בן גביר וסיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות במתכונת בחירות אפריל 19'.

הבחירות הקרובות יהיו גורליות לעתיד מדינת ישראל ולמחנה הימין בפרט, הציבור עייף ממאבקים וממחלוקות ורוצה אחדות בציונות הדתית ובמחנה הימין – לא אחידות אלא אחדות. הדרך להצלת ממשלת הימין עוברת בחיבור של כל המפלגות מימין לליכוד. אסור לנו להגיע למצב שאחת מהמפלגות לא תעבור את אחוז החסימה וכתוצאה מכך יזרקו אלפי קולות ימין לפח.

בבית היהודי ובעוצמה יהודית קוראים לאיחוד הלאומי ולשר בצלאל סמוטריץ' להצטרף עוד היום לאיחוד השורות ואחדות הציונות הדתית, האיחוד הלאומי הוא חלק בלתי נפרד מאיחוד מפלגות הימין.

פרטי ההסכם.

יו״ר הבית היהודי השר רפי פרץ מסר: ״יש לנו מחוייבות למחנה הימין, אסור שקולות ימין ילכו לפח. הבחירות האלו גורליות לממשלת הימין ולציונות הדתית. הצורך באחדות היא צו השעה.
אנו מאחדים את השורות ויוצאים יחד קדימה. קורא לשר בצלאל סמוטריץ׳ להצטרף וללכת יחד עוד היום כדי שהפעם תוצאות הבחירות יהיו ברורות.״

יו״ר עוצמה יהודית עו״ד איתמר בן גביר מסר: אנו שמחים על החיבור שנוצר הבוקר ומביא בשורה למחנה הימין. החיבור בין עוצמה לבית היהודי יציל את את הימין ויביא ל-61 מנדטים להקמת ממשלת ימין"


מכחול לבן נמסר בתגובה: "מורשת כהנא חיה ובדרכה לכנסת ישראל רק בשל מצבו המשפטי של נתניהו. הבחירות הקרובות הן שעת הכרעה- ממשלת חסינות משיחית וגזענית או ממשלת פיוס לאומית ממלכתית".

ח"כ יאיר לפיד מסר בתגובה: ‏"הריצה של הבית היהודי עם החבורה הגזענית והאנטי-יהודית של ״עוצמה יהודית״ היא חרפה על ראש הציונות הדתית. הם איבדו היום את הזכות לדבר על ערכים יהודיים."

ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת: "בין ימין ושמאל יכול להתקיים ויכוח. עם אלו הדוגלים בטוהר הגזע ופועלים למענו, אין כלל מקום לשיג ולשיח. בשעה זו אני קורא גם ליריביי הפוליטיים בציונות הדתית: אל תתנו יד לשונאי האדם הללו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: