‏חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן נפטרה בגיל 94

חברת הכנסת גאולה כהן, אימו של חבר הכנסת צחי הנגבי, הלכה הערב לעולמה. גאולה נולדה ב-25 בדצמבר 1925, היתה פוליטיקאית ישראלית, חברת הכנסת שהחלה פעולתה מטעם הליכוד ונמנתה עם מייסדי תנועת "התחיה". כלת פרס ישראל לשנת תשס"ג על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה.

הלווייתה של חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן תתקיים מחר בצהריים בשעה 13:30 בהר הזיתים בירושלים.

המשפחה תשב שבעה בהרצליה, ברחוב יצחק בן צבי 96, בית משפחת כהן.

בנה, חבר הכנסת צחי הנגבי ספד לה: "בצער עמוק אני מודיע על פטירת אמי היקרה, גאולה כהן, לוחמת חרות ישראל משחר נעוריה ועד יומה האחרון, בגיל 94.

זכיתי לגדול במחיצת אשה דגולה, שכל חייה היו קודש לשלמות המולדת, לקיבוץ גלויות, לחינוך דור העתיד. אהבתה לעם לא האפילה על אהבתה כאם ומסירותה כסבתא לעידן, מתן, סתיו וליאב."

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו: "קולה של גאולה כהן לא יידום. תמיד ננצור את זכרון פועלה הכביר למען חירות ישראל ואת מסירותה ואהבתה לארץ ישראל. היא שייכת לדור הנפילים ותישאר תמיד זכר ומופת לנו, ממשיכי דרכה.

שרה ואני אבלים עם צחי ורנדי וכל משפחתה של גאולה, ויחד עם כל בית ישראל, על האובדן הגדול."

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד לח"כ גאולה כהן ז"ל שנפטרה הערב: "האש היוקדת של גאולה כבתה הלילה. לוחמת חירות ישראל ברובד העמוק של הרעיון שהיתה לי ולכולנו להשראה. השראה של עוצמה, של מסירות, של אהבת עם בארצו. אנו נלך לאורה של האש הזו בשבילים שסללה ובאלה שנפרצו בכוחותיה ובזכות פועלה – במחתרות, בפעילות למען ההתיישבות וכמחוקקת וכפרלמנטרית".
"נוחי על משכבך בשלום גאולה יקרה. אני מחבק את משפחתך ושולח להם את תנחומינו בצער הגדול, צער לאומי של ממש", דברי הנשיא.

גדעון סער ספד לגאולה: "‏גאולה כהן היתה מדמויות המופת של ישראל: תמיד לחמה וחלמה. מנעוריה בלח״י היא באמת גוייסה ״לכל החיים״ לרעיון תחיית עם ישראל בארצו. חיה את אוצרות החוכמה היהודית. הלהט האידיאולוגי שלה מעולם לא דעך: במדרשה הלאומית, בפעילות הפרלמנטרית, בבית אצ״ג. משתתף בצער חברי צחי הנגבי והמשפחה."

יו״ר העבודה גשר ח״כ עמיר פרץ ספד לגאולה כהן ז״ל: ״גאולה כהן ז״ל היתה יריבה אידאולוגית, אך הערכתי אותה על דביקותה בתפישות עולמה. מאחל לחברי השר צחי הנגבי שלא ידע יותר צער. יהי זכרה ברוך.״

השר אריה דרעי: ‏"כואב על פטירת גאולה כהן, לוחמת הלח"י, חברת כנסת, כלת פרס ישראל ויקירת ירושלים. אשה אמיצה שתרמה במשך עשרות שנים לעם ולמדינה ולחמה למען עליית יהודי ברה״מ ארצה.
תנחומים לבנה, השר צחי הנגבי, ולכל המשפחה."

קונסול ישראל בניו יורק דני דיין ספד לכלת פרס ישראל גאולה כהן שהלכה לעולמה: ״אני במזרח ולבי בסוף מערב: מזיל דמעה על לכתה של מורת-דרכי וחברתי הטובה גאולה כהן. עצוב מאד שלא אוכל ללוותה בדרכה להיטמן ברגבי ארץ אהבתה. כשנעלמה תנועת התחיה חששתי שתיבול אבל אז הקימה את בית אורי צבי גרינברג ופרחה עוד יותר. לוחמת, מחנכת, אידיאולוגית, סופרת ומעל הכל יהודיה גאה״, אמר דיין.

שר התחבורה ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ: "גאולה כהן ז"ל. מנהיגה, אשת ארץ ישראל השלמה, לוחמת צדק. דור נפילים. איפה ישנם עוד אנשים. יהי זכרה ברוך."

שר הביטחון נפתלי בנט ספד לחברת הכנסת לשעבר גאולה כהן שהלכה לעולמה: ״‏גאולה כהן היתה לוחמת עם נשמה גדולה למען ארץ ישראל השלמה. אידיאליסטית שאהבה את עמה ואת ארצה. היא תחסר לעם ישראל", אמר בנט.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: