‏עתירה ראשונה נגד מינוי מ”מ פרקליט המדינה: “חשש לשיקולים זרים”

הבוקר (ד) הגישה התנועה לאיכות השלטון עתירה דחופה לבג"ץ נגד המינוי של הגב' אורלי בן ארי לתפקיד פרקליט המדינה.

בעתירה נכתב כי נוכח החשש הכבד כי הטלת תפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה חסר סבירות קיצוני ומונע כולו משיקולים זרים, מחוסר ניקיון כפיים ומחוסר תום לב ולנוכח אינדיקציות לכך שהשיקולים בבסיס ההחלטה עניינם החלשת שומרי הסף וגורמים במערכת אכיפת שלטון החוק הנוגעים וקשורים לתיקי החקירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מטרת הבקשה למתן צווי ביניים וצווים ארעיים היא לשמור את המצב הקיים ולמנוע את כניסתה של הגב' בן ארי לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה. בתנועה לאיכות השלטון טוענים שהעתירה נועדה למנוע גרימת נזק בלתי הפיך במשרד בו היא מכהנת וכי האופן בו מונתה בן ארי אינה עומדת באף אחד מהתנאים וממבחני שיקול הדעת הנדרשים בעת קבלת החלטה מינהלית.

עוד נכתב בעתירה כי מדובר בהחלטה שהתקבלה על ידי שר זמני אשר מונה בממשלת מעבר זמנית וחריגה בקיומה מבלי שמינויו קיבל את אישורה של הכנסת. באגודה מתחו ביקורת על שר המשפטים אמיר אוחנה וההחלטה שקיבל בטענה שהיא פוגעת ביציבות תפקיד פרקליט המדינה ובאמון הציבור בדרך קבלת ההחלטות.
העתירה מצטרפת לביקורת של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט.

יו"ר התנועה, עו"ד ד"ר אליעד שרגא אמר כי: "השר אוחנה עשה מהלך חמור ביותר. באמצע הליך משפטי שמנוהל על ידי הפרקליטות נגד הנאשם נתניהו, מי שמינה את השר אוחנה לתפקידו ושלח אותו לצורך המאוד מסוים וספציפי הזה, קרי לבצע חיסול ממוקד של משרד פרקליט המדינה, הוא ממנה אדם שאין לו את הכישורים הנדרשים לביצוע אותו תפקיד.
"אי אפשר למנות סגן פרקליט מחוז לפרקליט מדינה כמו שאי אפשר למנות מח"ט לרמטכ"ל, בטח לא באמצע מלחמה. ברור שכל זה נעשה בכוונת מכוון, בכדי שבג"צ יפסול את המינוי, כך שגם לאוחנה, גם לנתניהו וגם לצאן מרעיתם יהיה הרבה חומר בעירה כנגד המערכת המשפטית לקראת הבחירות.

לצערי הרב, בסיפור הזה ניצלו את הגב' בן ארי, עשו על הגב שלה סיבוב ואחרי שבית המשפט העליון יפסול את המינוי הזה – הם יזרקו אותה לכלבים," אמר שרגא.

השר אוחנה דחה את הטענות נגד המנוי: "אני על קרקע יציבה, קרקע בטוחה," אמר אוחנה. "היו כמה הקפצות לתפקיד של קבע בתוך הפרקליטות, אז להגיד הקפצה על תפקיד של ממלא מקום זה לא טיעון."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: