כשר בהשגחת המזכירה? | נבדק החשד לניגוד עניינים חמור כנגד עובדת בכירה במועצה הדתית קריית אתא

עובדת בכירה הגישה תלונה למבקר המדינה ולמשרד הדתות לאחר שגילתה כי מזכירה בכירה שעובדת איתה במשרד תופרת ג'ובים לאחיין שלה שעובד כמשגיח כשרות בעסקים רבים בעיר.

במסגרת סדרת כתבות המתקיימות בימים אלו על התנהלות לקוייה של עובדים ברבנויות שונות אשר מקדמים בני משפחות ונמצאים בניגוד עניינים, אמש התקבלו למערכת החדשות שלנו חומרים המתעדים התנהלות שאינה תקינה מצידה של עובדת בשם א' אשר ישנם חשדות נגדה כי היא מקדמת את בני משפחתה ברבנות המקומית בתפקידים שונים ובין היתר כמשגיחי כשרות וזאת ככל הנראה מבלי שיש בידי בן משפחתה הכשרה.


א' עובדת שנים רבות ברבנות קריית אתא, עובדים רבים ורבנים טוענים כי היא מנסה להשתלט על כל מחלקה במועצה ולאיים על כל עובד בפניות לגורמים במשרד הדתות על התנהלות לכאורה לא תקינה שיש במועצה, אבל מה שמתברר זה שאותה א' שמנסה לפגוע בעובדים במועצה היא זאת שמתנהלת בצורה לא תקינה ואף נמצאת בניגוד עניינים חמור, בעל עסק בקריית אתא סיפר איך א' המשגיח כשרות שלו מהרבנות קריית אתא הציע לו לעבוד כמשגיח כשרות בעסק אחד בסכום מוגזם ובעסק השני במחיר מוזל ביותר מחצי.

המשגיח הנ"ל הגיע לעסקים אשר יש כבר משגיחים שעובדים במקום והציע להם שהוא יהיה המשגיח שלהם בפחות כסף וזאת העיקר לקחת פרנסה למשגיחים אשר עובדים לפרנסתם.

בנוסף קיים חשד כנגד הרב דיסקין אשר ידע על הניגוד עניינים ובכל זאת חתם על תעודות הכשרות למשגיח הכשרות המקורב למזכירה א'

בימים אלו מתקיימת בדיקה על העסקים שבהם עובד המשגיח על מנת לראות האם באמת אותו משגיח מגיע לבקר בעסקים או שמא מדובר בחשש למכשול ציבור שלם אשר מסתמך על הכשרות ונכשל.

ברבנות קריית אתא נמסר ע"י רב העיר הרב דיסקין:


אמרו לי בעבר שהמשגיח מקורב למזכירה אבל לא ידעתי שזה אסור, אני אדאג לבדוק את הנושא מחר בבוקר ולעדכן עם תשובה יותר ברורה, במידה והדבר נכון אני אטפל בעניין.

העברנו את החומרים לבדיקה של גורמים במשרד הדתות וברבנות קריית אתא לקבלת תגובה על מנת להמשיך את הכתבה וטרם התקבלה תגובה רשמית עד כה, כשתתקבל נפרסמה בהמשך.