תותים תוצרת עזה: מת"ק עזה תיאם לראשונה ייצוא של תותי שדה מהרצועה לאנגליה ולמדינות המפרץ

בחודש האחרון נפתחה באופן רשמי עונת תות השדה ברצועת עזה – ולראשונה תיאמה מנהלת התיאום והקישור לעזה ייצוא מארזים מהרצועה לאנגליה ולמדינות המפרץ. היום (שלישי) נשלחו כ-5 טונות של מארזי תותים לאנגליה דרך נמל התעופה בן גוריון, בשבוע שעבר נשלחה כמות דומה לאיחוד האמירויות ולקטאר דרך מעבר אלנבי. נציין כי מתחילת העונה יוצאו לחו"ל וליהודה ושומרון למעלה מ-450 טונות של תותי שדה מרצועת עזה.

הייצוא הנרחב של תותי השדה במהלך השבועות האחרונים לאזור יהודה ושומרון ולמדינות שונות בעולם משקף את מרכזיותו של ענף החקלאות בעזה ואת תרומתו המשמעותית לכלכלה הפלסטינית ברצועה. ענף גידול התותים מתפרס השנה על פני שטח שהיקפו כ-1,800 דונמים בצפון הרצועה, זאת לעומת 1,200 דונמים בשנה שעברה. הענף מעסיק כ-1,500 חקלאים עזתים ומספק פרנסה לאלפי משפחות ברצועה.


קרדיט תמונות: דוברות מתפ״ש.

ראש מדור כלכלה במנהלת התיאום והקישור לעזה, רס"ן אנואר גאנם: ״ענף גידול התותים ברצועת עזה מניב תוצרים רבים במגוון דרכים ומשמעותי מאוד – הן לחקלאות והן לכלכלה. ייצוא התותים לאנגליה, כמו גם לאזור יהודה ושומרון ולמדינות המפרץ מאפשר לחזק ולהרחיב את הענף וכן מגדיל את התפתחות הכלכלה העזתית".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: