‏הבית היהודי נגד פריימריז בציונות הדתית: “משימה שלא יכולה להתכנס”

מאנשי הבית היהודי נמסר כי במשך שנה בזירה הפוליטית הסוערת, שכולה מערכות בחירות, פעלנו לאחד את השורות בציונות הדתית, להציל את גוש הימין וגם התפשרנו לטובת הכלל, ידענו לוותר על ההנהגה לטובת האיחוד מתוך דאגה כנה לשלטון הימין.
מהכרות עם שותפינו אנחנו מאמינים שהדאגה לכלל מדריכה גם אותם. איננו מאמינים ששיקולים אחרים מנחים אותם.

מתוך אחריות לחיבורים ולאיחודים בפרק הזמן הקצר שיש בידינו, אנו סבורים שיש לרוץ באותה המתכונת כמו בפעמים הקודמות ולשאוף לחיבורים נוספים.

אנו רואים בפריימריז עקרון ראוי ואף היינו היחידים בציונות הדתית שעשו זאת במשך שנים אך עם זאת כרגע זו משימה שאיננה יכולה להתכנס. אם מפני שהימין החדש אינם לוקחים חלק ואם מפני הדאגה לפני מפלגת הציונות הדתית שעלולה להשתנות.

הבית היהודי קובעת מסלול לפריימריז ולאיחוד מלא בין המפלגות, ובשלב זה, בעיצומה של מערכת הבחירות, ממליצה על המשך עבודת צוותי העבודה לאיחוד מלא ולקיבוע הרשימה המשותפת כפי שעושות שאר המפלגות. אנו קוראים לאחינו מהאיחוד הלאומי לשוב לשולחן המו״מ ולסכם באופן מיידי את הריצה המשותפת על בסיס ההסכם הקיים ואת עקרונות המיזוג.

הבית היהודי תרוץ בבחירות הקרובות עם אותם הדגלים והערכים לשמם נשלחנו; צמצום פערים, חינוך ממלכתי, דאגה לפריפריה, בטחון, חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון והעמקת הזהות והמורשת של עמנו.

נעשה כל מאמץ לעשות שוב את החיבורים הנכונים שישמרו על כוחה של הציונות הדתית בבחירות הקרובות ובכך גם לשמור על שלטון הימין.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: