שני רוכבי אופניים נהרגו בתאונה סמוך לצומת הדרים

שני רוכבי אופניים נהרגו הבוקר מפגיעת רכב בכביש 5511 סמוך למחלף הדרים, בשרון.

חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי לשני גברים כבני 40 ולאחר נסיונות החייאה קבעו את מותם. נהג הרכב שנפגע קל טופל במקום.


השניים שנהרגו רכבו באופן מקצועי בקבוצה. בוחני תנועה במקום ונסיבות התאונה נבדקות.

בוחני תאונות גבו מהנהג עדות ראשונית כדי לבדוק האם הרוכבים היו על הכביש בעת הפגיעה או שרכבו על שול הדרך ואז סטה הנהג ופגע בהם. המשטרה חושדת שהנהג נסע במהירות מופרזת.

פאראמדיק מד"א אוהד ביין סיפר: "כשהגענו למקום, המראה היה קשה מאוד, ראינו 2 זוגות אופניים מפורקים על הכביש, ורכב פרטי מעווך. על הכביש שכבו שני גברים כבני 40 עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו להם טיפול רפואי ולאחר נסיונות החייאה נאלצנו לקבוע את מותם. נהג הרכב גבר כבן 29 טופל במקום. "


צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

שלוימי ליפשיץ חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בתאונה עם מעורבות רכב פרטי ושני רוכבי אופניים. ביצענו פעולות החייאה בזירת התאונה על שני רוכבי האופניים שסבלו מפגיעות רב מערכתיות. למרבה הצער נקבע מותם בזירת התאונה עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלו".

רועי סולומון מתנדב זק״א שטיפל בזירה. ״מדובר בקבוצת רוכבי אופניים שרכבו רכיבת בוקר בצידי הכביש, רכב פרטי שהגיע מצפון לדרום פגע במעקה בטיחות והתנגש בעוצמה רבה בשני רוכבים כבני 40. כשהגעתי למקום ראיתי עשרות חלקי אופניים מפוזרים על הכביש ובסמוך עליהם שכבו שני הרוכבים על הכביש כשהם סובלים מפגיעות קשות וללא הכרה, פרמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותם של השניים במקום, מתנדבי זק״א מרחב שרון מטפלים בגופות ההרוגים ובאיסוף הממצאים הרבים בזירה הקשה. נסיבות התאונה נחקרת ע״י המשטרה.״

צילום: דוברות זק״א.

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מאז תחילת השנה נהרגו 329 בני אדם בהשוואה לשנת 2018, אז נהרגו 316. מתחילת השנה נהרגו 17 רוכבי אופניים בהשוואה ל-16 רוכבים שנהרגו לאורך 2018.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: