השומרון מנצח גם בבירת ה-BDS: משלחת השומרון יצאה למעוז הBDS במדריד והצליחה לגייס בכירים למאבק נגד הbds

בשבוע האחרון יצאה משלחת ישראלית וערבית, בהובלת ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לביקור בפרלמנט הספרדי במדריד ולפגישות עם פעילים פרו-ישראלים, במטרה להיאבק בהחלטת האיחוד האירופי לסמן מוצרים ישראליים המיוצרים ביהודה ושומרון. המשלחת הייחודית מצטרפת למהלך שלם אותו מובילה יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון, במטרה להשיב מלחמה כנגד החלטת בית הדין של האיחוד האירופי בנוגע לסימון מוצרים לפני כחודש, והחלטה להעיר את דעת הקהל באירופה כנגדה.

המשלחת הייחודית יצאה כאמור בהובלת יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון יחד עם השייח' אבו חליל אל-תמימי מראמללה, מתאם בבתי הדין השרעיים ברשות הפלשתינית ובישראל, שרה זועבי ערביה ישראלית, קרובת משפחתה של חברת הכנסת חנין זועבי, אשר פועלת למען מדינת ישראל בעולם, משה לב רן, סמנכ"ל מפעל טוויטופלסט שממוקם באזור תעשייה ברקן. המשלחת מציגה את שיתוף הפעולה יוצא הדופן של קצוות שונים בחברה הישראלית והערבית.


במהלך השהות במדריד נפגשה המשלחת עם בכירים בפרלמנט ספרדיים, בניהם יו"ר הקונגרס, איוון אספינוזה, חבר הפרלמנט חוזה איגנסיו אצ'אניס סלגאדו ממפלגת ה-PP, מנכ"ל קשרי האיחוד האירופי של מדריד, אוגניו פונטאן אונטה וראש המטה של נשיאת אזור מדריד. בנוסף, קיימה המשלחת, מפגשים באוניברסיטה לכלכלה יחד עם סטודנטים ופעילים חברתיים כדי להסביר ולחדד את משמעות החרם והפגיעה שלו בשני הצדדים. המשלחת הציגה את האנטישמיות והצביעות של ה-BDS והצליחה לרתום חברי פרלמנט למאבק מולם וגרפה הצלחות רבות. עיקר עבודת המשלחת הייתה להציג את החשיבות המלחמה ב-BDS ונגד האנטישמיות.

ביום שלישי קיימה המשלחת אירוע במלון אינטרקונטיננטל במרכז מדריד אליו התפרצו עשרות פעילי BDS שתקפו את חברי המשלחת וניסו לפגוע בהם בצורה פיזית עד שבסופו של דבר הגיעו אל המקום הכוחות המיוחדים של משטרת מדריד שחילצו את המשלחת מהמקום בשלום. במסגרת האירוע התעמת ראש מועצת שומרון יוסי דגן עם המתעמתים ואמר: "אתם חושפים את הפנים האמתיות שלכם ואלו פנים מלאות בשנאת יהודים, נגמרו הימים שיהודים פחדו מכם". למרות אירועים אלו, בחרה המשלחת להמשיך את הסיור כדי להמשיך במתקפה נגד ארגוני הBDS והאנטישמיות המתגברת באירופה כשהיא מלווה באבטחה צמודה

חבר הפרלמנט חוזה איגנסיו אצ'אניס סלגאדו ממפלגת ה-PP אמר בפגישה עם המשלחת: "המדינה שלנו עומדת בסיטואציה חדשה שיש בה אנשים שלא מאמינים בדמוקרטיה ומנסים לפגוע באנשים ובמדינות שלנו. BDS זו דוגמא טובה לכך, אני מקווה שיחד נוכל להילחם לטובת האמת נגד התנהגות שכזאת."

מנכ"ל קשרי האיחוד האירופי של מדריד, אוגניו פונטאן אונטה: "אנחנו רוצים לקדם דיאלוג ושיח חיובי ולהראות את התמיכה שלנו, לכולם שתומכים ביחסים הידודתיים. לכל מדינה יש חובות מהעבר וספרד תמיד מבקרת את העבר כדי ללמוד לעתיד ולהבין כי אנחנו צריכים לפתוח את הראש ולא לחיות את העבר".

ראש מועצה אזורית שומרון, יוסי דגן: "אני רק רוצה לחדד כי זאת לא מלחמה רק של יהודים זאת המלחמה שלנו כבני אנוש לצדק. אני חושב אם נתחיל להילחם ביחד בבידי אס ובשקרים של השנאה ושל האנטישמיות כולנו נרוויח".בתמונה: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מעניק לחבר הפרלמנט יין מהשומרון. קרדיט: מועצה אזורית שומרון
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: