מחדל ברבנות: איגוד הרבנים הסיר את הפיקוח ממלון עכו ביץ' וזאת לאור חילולי שבת וליקויי כשרות לאחר כמה שעות הרבנות החזירה כשרות למלון.

מחדל כשרות כזה לא היה כמה שנים טובות, לאחר כשנה שאיגוד הרבנים בישראל נתן פיקוח למלון עכו ביץ' מועצת הרבנים של איגוד הרבנים בישראל החליטה להסיר את הפיקוח במקום וזאת לאחר התראות חוזרות ונשנות לשינויים ואי עמידה בנהלי הכשרות והשבת.

במכתב פנימי שנשלח מהמשגיח הרב דוד איינהורן למנכ"ל הארגון הרב מאיר רפאל חי ביטון נמסר דוח שבת מהמשגיח שנכח בשבת האחרונה ומצא ליקויי כשרות חמורים.

יום ראשון י' כסלו התש"פ

לכבוד
הרב מאיר רפאל חי ביטון שליט"א
מנכ"ל איגוד הרבנים בישראל.

הנדון: חילול שבת ע"י בישול במלון עכו ביץ'.

בשבת האחרונה פרשת ויצא נכחתי כמשגיח במלון עכו ביץ' הייתי במטבח לפני כניסת השבת ושאלתי את העובד לגבי השקשוקות שהם לא היו מבושלת והוא אמר לי שהוא לא מכין אותם כלל, אלא ליום ראשון, במהלך השבת ביקרתי בשעות הבוקר במטבח החלבי וראיתי את השקשוקה בתוך התנור כשהביצים עדיין לא מבושלות, שאלתי את העובד מה זה הדבר הזה אתה לא יודע שאסור לך לבשל בשבת? והעובד היהודי אמר לי שהוא מכין את האוכל לעובדים בלבד.
לקחתי את התבניות שבתוכם היה השקשוקות שהוכנו בשבת וזרקתי אותם לפח.
יש לציין כי האוכל מגיע מקייטרניג אשר נמצא תחת הכשרות של הרבנות עכו וכי העובדים בקייטרינג המספק למלון אוכל הינם עובדים של הקייטרינג הנ"ל.

לתשומת ליבך ולטיפולך.
הרב דוד איינהורן – משגיח שבת מלון עכו ביץ'

הודעה על הסרת הפיקוח מאיגוד הרבנים בישראל

מנכ"ל הארגון פנה למחרת להנהלת המלון על מנת להודיע כי במידה ועד ליום חמישי הקרוב 12.12.2019 לא נקבל עדכון בקשר לתקלות החמורות שהיו ולא תתחייבו להטיל קנסות על כך תוסר לכם השגחה מהמלון.

דובר איגוד הרבנים בתגובה: המלון הפר את תנאי הכשרות והשבת ומבחינתנו זה ליקויי חמור וברור לציבור.

לפני כשבועיים וקצת שאיגוד הרבנים בישראל נתן למלון חוף גיא כשרות ללא כל בעיה כשרותית אלא התנהלותית בלבד כולם התנפלו על הארגון בטענה שזה לא תקין אבל שהרבנות נותנת לאחר שאיגוד הרבנים הסיר בשל תקלות כשרות חמורות וחילולי שבת כולם שותקים.

הדוח מלון עכו ביץ' שהוגש ע"י הרב למנכ"ל הארגון

מה שמוזר פה זה איך הרבנות לאחר כמה דקות נתנה כשרות למלון מבלי לברר האם יש תקלות או לראות על מה הסרנו, מה שהיה חשוב להם זה לשלוח מכתב שלטענתם כבר מאתמול הם היו שם לעשות הכשרה.

הודעת הרבנות על החזרת הכשרות לאחר הסרת הפיקוח.

הדבר מאוד מוזר ודורש בדיקה, הארגון שלנו הוכיח היום עד כמה יש לנו קווים אדומים וברורים ואנחנו נמשיך לדאוג לכשרות ולא רק לכסף.

גוף ממלכתי שתוקף כל יום גופים פרטיים לא יכול להתנהל בצורה כזאת ולצפות מארגונים אחרים שלא לעבוד בשיטה שלהם.

אנחנו מתמקדים במטרה להרבות כשרות ואהבת ישראל, עזרנו למלון עכו ביץ' במשך תקופה ארוכה במשגיחי שבת אשר היו מגיעים למקום ועשו את מלאכתם נאמנה וללא כל שכר, ולצערנו חברת הקייטרינג שמפעילה את המלון הנמצאת בכשרות הרבנות הפרה נהלים חמורים אלו ובעקבות כך הוחלט להסיר את הפיקוח מהמקום לאלתר.

מהרבנות עכו התקבלה תגובה במכתב המצורף בכתבה.

תגובות לכתבה:

  1. רפאל כהן

    הרבנות צריכה לחזור בתשובה מכשילים את הרבים בכל שעה.

  2. רבנוץ

    הרבנות מאז ומתמיד היו קרטל כשרות אז שוק המונפול קצת נפתח וכולם גועשים אבל כל האנשים שאוכלים בדצים שונים ומשונים שעובדים בעינים על אברכים מסכנים כמו העדה החרדית לנדא אולי רק הביצים בכשרות שלהם כל השאר חרטה ברטה אז קם אדם נורמלי ועשה כשרות שלא עושקת בעלי עסקים אז מזלזלים אני בעדך מי שלא תהיה העיקר שיורידו מחירים ויפסיקו לעשוק בעלי עסקים

כתיבת תגובה: