‏צרפת, גרמניה ובריטניה לאו"ם: “איראן מפתחת טילים שיכולים לשאת ראש נפץ גרעיני”

שגרירי צרפת, גרמניה ובריטניה באו"ם טוענים כי איראן פיתחה טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני. נציגי המעצמות האירופיות ביקשו ממזכיר האו"ם להצהיר במועצת הביטחון כי הדבר מנוגד להחלטת המועצה, שאישרה את הסכם הגרעין בין איראן למעצמות לפני כארבע שנים.

שר החוץ ישראל כ״ץ הנחה את נציגי משרדו להציג בפני מועצת הביטחון את כלל ההפרות האיראניות של הסכם הגרעין, בכינוס הקרוב של המועצה, הצפוי להתקיים ב- 19.12, ויעסוק בהפרות האיראניות של הסכם הגרעין: ״אנו מברכים על המכתב שהגישו צרפת, גרמניה ובריטניה בו צוין כי איראן מפתחת טילים עם יכולת לשאת נשק גרעיני, תוך הפרה של החלטות מועצת הבטחון. הדבר מאשש את מה שטענה ישראל כל הזמן. רק הצבת איום צבאי אפקטיבי מול איראן יוכל להרתיע ולבלום את תוקפנותה."

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ אמר בתגובה: "אני מברך על המכתב ששלחו שגרירי צרפת, גרמניה ובריטניה באו"ם אודות ההתחמשות של איראן בטילים בליסטיים שיכולים לשאת ראשי נפץ גרעיניים לטווחים ארוכים. לצערי הוא לא מחדש דבר. המשטר האיראני אינו מפסיק את מאמציו להשגת נשק להשמדת המונים ויכולות שיגור שלו. גם האירופאים מבינים שאיראן היא סכנה לשלום העולם ויציבות האזור. הגיע הזמן לעבור ממכתבים למעשים. הגיעה העת להכביד משמעותית את הסנקציות על איראן".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: