נתניהו: "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בטקס הנחת אבן פינה באשקלון ל-12 מפעלים חדשים שייפתחו באזור התעשייה שבעיר, יחד עם שר הכלכלה אלי כהן, ראש העיר אשקלון תומר גלאם ובעלי המפעלים. עם פתיחת המפעלים יתווספו כ-1,000 מקומות עבודה בעיר.


מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס:

"אנחנו מאותגרים מהרבה מאוד זירות ומהרבה מאוד חזיתות, לפעמים במחיר כבד מנשוא, אבל אנחנו עומדים באתגר הזה. אנחנו הפכנו את מדינת ישראל לכוח עולמי.

לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף. אנחנו נשים לזה סוף – זו המדיניות שלנו. אנחנו עושים את זה בצורה מאוד מאוד תקיפה. ראיתם את פעולותינו בשבועות האחרונים. אני אומר לכם שיש לנו כל הזמן, כולל בימים האחרונים, תוכניות מבצעיות מפתיעות, עוד יותר מפתיעות ממה שראיתם. אנחנו לא נסבול את הטפטוף הזה, אנחנו נפעל להפסיק אותו.

לתושבי אשקלון, העוטף והדרום מגיע בדיוק את אותו השקט שמגיע גם לתושבי יתר המדינה. אנחנו פועלים להביא לשקט מוחלט, וזה רק בכוח ההרתעה והעוצמה של צה"ל ושירותי הביטחון שלנו שאנחנו כל הזמן שוקדים על שיפור התוכניות שלנו.

כנראה שהיזמים והיזמות, האזרחים והאזרחיות, והקבלנים וכל מי שבונה כאן מבינים וחשים את זה, ואני מעריך שגם האויבים שלנו מפנימים הרבה ממה שאני אומר עכשיו, ואם צריך יפנימו עוד.


שוחחתי אתמול עם הנשיא טראמפ – שיחה חשובה מאוד לביטחון ישראל. דיברנו על איראן, אבל דיברנו גם בהרחבה על הזדמנויות היסטוריות שיש לנו בחודשים הקרובים. ביניהן – בקעת הירדן כגבול המזרחי המוכר של מדינת ישראל, וביניהן גם ברית הגנה עם ארה"ב. דברים שרק יכולנו לחלום, אבל יש לנו אפשרות לממש אותם. ולכן הצעתי לבני גנץ הצעה – בוא נממש את ההזדמנויות ההיסטוריות האלה בממשלת אחדות שתוקם עכשיו במתכונת שהצעתי. הלכתי כאן רחוק מאוד לקראת הדבר הזה כי אנחנו צריכים לממש את ההזדמנויות האלה.

אנחנו לא צריכים בחירות נוספות, אנחנו צריכים כרגע להקים את הממשלה הזאת לטובת ביטחון ישראל, ומדינת ישראל, ועתיד ישראל".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "זהו המשך ישיר לתנופת פיתוח התעשייה באשקלון ויצירת מקומות עבודה חדשים פתיחת מפעלים וחברות לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה, ובפריפריה הדרומית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. לצד פיתוח הקרקע, המשרד דואג למתן מענקים ופועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה. נמשיך לסייע, לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים, להשקיע בתעשייה שהיא מכפיל כח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו"

טקס הנחת אבן פינה התקיים היום באזור התעשייה אשקלון במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן וראש העיר אשקלון, תומר גלאם, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי ומנהליו הבכירים, ובהשתתפות תעשיינים ויזמים אשר הצטרפו לתוכנית משרד הכלכלה והחליטו להשקיע באזור אשקלון.

מינהל אזורי תעשייה המליץ לרשות מקרקעי ישראל להעניק פטור ממכרז למפעלים אלה על בסיס החלטה של הנהלת הרשות לאפשר למפעלים לקבל פטור ממכרז על בסיס תקנה 3 (28) לתקנות חוק חובת המכרזים. השימוש בתקנה למתן פטור ממכרז לתעשייה נעשה "בנסיבות מיוחדות ונדירות", וזאת על אף שאשקלון איננה נכללת במפת אזור פיתוח א' על פי החוק לעידוד השקעות הון.

משרד הכלכלה והתעשייה ורשות מקרקעי ישראל סברו כי בשל המצב הביטחוני באשקלון והצורך הדחוף שלה ביצירת מקומות עבודה איכותיים לאור הסכם הגג ותנופת הבנייה והפיתוח בעיר, ישנן נסיבות המצדיקות הענקת פטור ממכרז על בסיס תקנה זו ובכפוף לאישור ועדת הפטור של רשות מקרקעי ישראל ושר האוצר.

משמעות המונח "שיווק" היא המלצת המינהל לרשות מקרקעי ישראל על הקצאת קרקע בפטור ממכרז וכן גביית עלויות הפיתוח מהיזמים. עלויות הפיתוח בחלק מהאזורים מסובסדות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה.

12 מפעלים הם רק חלק מתנופת התעשייה בעיר אשקלון ומרשימה ארוכה של מפעלים נוספים שהוקמו בעת האחרונה כאשר הבולטים שבהם הם רב בריח וקרלסברג שייצרו יחדיו למעלה מאלף מקומות עבודה בעיר, עשרות מהן משרות מהנדסים. 3 מפעלים נוספים אשר אושרו לאחרונה באזור התעשייה הדרומי באשקלון בהם המפעלים א.ס להבה בע"מ, ר.ט.י.מ עוצמה בע"מ, אלמור נכסים.

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי: "פיתוח הכלכלה והתעסוקה בפריפריה, תוך צמצום פערים ויצירת תעסוקה איכותית, הנם חובתנו הכלכלית והחברתית ואנו עוסקים בה לאורך כל השנה. אנו מביאים היום בשורה חשובה לתושבי אשקלון והאזור ואנו מאמינים כי בעקבות יזמים ומשקיעים אלו, יגיעו השקעות נוספות בעתיד הקרוב לאזור".

ראש העיר אשקלון תומר גלאם: "שניים עשר המפעלים שיגיעו לאשקלון ישנו את פני התעשייה בעיר לבלי היכר, שניים עשר המפעלים החדשים יהוו מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית, שניים עשר המפעלים יביאו איתם בשורה משמעותית בתעסוקה לסוגיה – היי-טק ולואו-טק וישימו את אשקלון על מפת התעשייה הארצית והבינלאומית. אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו שרואה יחד איתנו את החשיבות בקידום העיר אשקלון ופועל למטרה זאת, לשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שיזם את הבשורה החשובה והמשמעותית ולכל הגורמים המקצועיים בממשלה העוסקים במלאכה, ולכם, בעלי מפעלים יקרים, תודה שבחרתם בעיר אשקלון, תודה שבחרתם בכוח העבודה שלנו, אני מבטיח לכם שנעשה את הכל כדי לסייע, לקדם ולפתח יחד איתכם את התעשייה באשקלון למחוזות טובים וגדולים יותר".

בין המפעלים שאושרו והועברו לאישור רשות מקרקעי ישראל:

אלקטרה:

חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ מעתיקה את מפעלה הממוקם במרכז הארץ – מראשון לציון לאזור התעשייה הדרומי באשקלון ומרחיבה את ייצור והרכבת מערכות מיזוג אוויר, חימום אקלים וטכנולוגיות משאבות חום (Heat Pumps). האתר החדש תואם את התוכנית האסטרטגית של החברה בשנים הבאות.
המפעל החדש מיועד להיות מותאם יותר לפעילות, יעיל יותר, ובעל יכולת להגדיל כושר הייצור כאשר בכוונת אלקטרה תעשיות להגדיל את פלח הייצוא ל 30%. החברה תעסיק 300 עובדים. השקעת החברה: 113,202 אלף ש"ח.

שדה חקלאות סלקטיבי:

החברה (שדה חקלאות מדויקת) התאגדה בשנת 2018 והיא עוסקת במחקר פיתוח וייצור קנאביס, בבעלות חלקית (50%) של היזם ולהם מפעל לגידול קנאביס במקדוניה.
את החברה הקים עמית שדה, יזם בן 36 שעבד שנים רבות באמ"ן ולו השכלה כמהנדס מים מהאוניברסיטה העברית.
החברה מעוניינת בהקמת מפעל לייצור ולביצוע תהליכי מחקר ופיתוח בתחום הקנאביס בא.ת אשקלון. היזם מעוניין בהקמת המפעל בארץ עקב מספר סיבות, כאשר הראשית הינה הרגולציה הנחשבת למתקדמת בעולם ואנשי מחקר ופיתוח מהטובים בעולם.
החברה תעסיק 35 עובדים חדשים
השקעת החברה: 13,500 אלף ש"ח

הגבעה י.ח בע"מ:

החברה עוסקת בייצור והרכבת קונסטרוקציות, מייצרת מבני פלדה אזרחיים ותעשייתית, גשרים, מכלים, מכלי לחץ, מגדלי תהליך וציוד שינוע לסוגיו)מסועים(. החברה תעסיק 68 עובדות ועובדים חדשים.
השקעת החברה: 64,900 אלף ש"ח

מפעלים נוספים שאושרו:

מתכת אשקלון ייצור מערכות שינוע מתקדמות לתעשייה, שפיר תעשיות, ש.י.א מיטב השקעות, ריקוטק בע"מ, ד.ד שגיא מערכות אלומיניום, טבקול דני ובניו, גוליה מעדני בשר, ענבי ציון משקעות קלים, לנדמארק גמא ישראל בע"מ, א.ס להבה בע"מ, ר.ט.י.מ עוצמה בע"מ, אלמור נכסים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: