דרמה לילית: עשרות פקחים ושוטרים הגיעו לפנות בית כנסת בשכונת שמואל הנביא בירושלים – התושבים עצרו אותם בגופם

בית כנסת 'חניכי הישיבות' בשכונת שמואל הנביא עמד הלילה רגע לפני הריסה.

בעקבות מידע שהגיע בצאת השבת על כך שהעירייה מתכוונת להרוס את המקום, התכוננו מאות אברכים בתוך בית הכנסת ומחוצה לו ביחד עם תושבים רבים שהגיעו במטרה להגן על המקום בכל כוחם.


סמוך לשעה 2:00 בלילה הגיעו עשרות ניידות ופקחי עירייה להרוס את המקום. אחרי צעקות רבות וויכוחים קשים בין מאות תושבים לפקחים ושוטרים, הושג הסכם זמני לפינוי המקום.

הרב מאיר יונה רבה של מעלות דפנה הגיע למחות על הבזיון ופונה לבית החולים לאחר שהתעלף כשוטר דחף אותו בכניסה לבית הכנסת.

‏דקות לפני נסיון הפינוי, שלח יו"ר שס אריה דרעי את סגן רה"ע אברהם בצלאל ורוני דהן, מנהל סיעת שס הירושלמית, לעצור את הפינוי. השניים הצליחו להגיע למתווה מוסכם על רה"ע משה ליאון ועל המתפללים. אך פקחי העירייה לא שעו להסכם והתכוונו להרוס את המקום.


מדובר במבנה קל שנבנה בשבוע האחרון ברחוב שמעון הצדיק עבור בית המדרש 'היכל התורה – שערי ציון', של קהילת בני הישיבות הספרדים בשכונות שמואל הנביא ומעלות דפנה, אודותיו נסוב בעבר וויכוח עם חסידי קרלין.

על פי העסקנים במקום, הדבר נעשה לאחר הסכם שהושג עם גורמים שונים בעירייה. לטענת העירייה המקום קיבל אישור, אך חרגו מהשטח והגובה שהותר להם.

ביום חמישי שעבר, היה נסיון נוסף של פינוי. כשנפוצה בשכונה הידיעה כי פקח ומשאית העירייה הגיעו למקום, מיהרו להתאסף בתוך בית הכנסת ילדים רבים, בניסיון למנוע כך את הפינוי.

צילום סרטונים: חדשות כל העולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: