סוף מר: פוענח היעדרות הטרגית והמסתורית של אסרס טקלין ז"ל

יחידת הכלבנים לישראל, יכ"ל, מקפיאה את כל חיפושיה אחרי אסרס טקלין ז"ל, ומודה למאות המתנדבים שסייעו בחיפושים אחריה, ובפרט ליחל"צ עציון.

בנסיבות טרגיות, אסרס טקלין אם לשלושה מאשקלון, נפלה לבור מלא פסולת סמוך לביתה, שתוכנו רוקן באתר הדודאים בבאר שבע.

‏במהלך השבת התקיימו חיפושים באתר האשפה דודאים שליד ב"ש אחר גופתה שנעלמה. במצלמת אבטחה נראה כי היא יצאה ביום רביעי בשש בבוקר לזרוק את הזבל ונפלה לתוך פח מוטמן. יום לאחר מכן תכולת הפח רוקנה באתר דודאים.

תיעוד הנפילה ממצלמות אבטחה.

מחר בבוקר, כוחות מיוחדים ומקצועים ימשיכו בחפירות במקום, בתקווה לאתר את הגופה. צוות כלבנים של יכ"ל יסייע במקום.

כזכור, אסרס יצאה מביתה כשלוש שעות אחרי שחזרה מחגיגת הבר מצווה של בנה הבכור, ומאז נעלמו עקבותיה כאילו בלעה אותה האדמה.

יכ"ל ניהלה את חפ"ק החיפושים מיום רביעי, עד לפענוח התעלומה היום שישי בצהרים, כאשר צוות מקצועי של יחל"צ גוש עציון נשלח לבדוק מצלמות אבטחה בקרבת מקום, בניסיון להבין לאיזה כיוון פנתה אסרס משטרת ישראל הפעילה מסוקים, פרשים, אופנועים, וכוחות אחרים.

יכ"ל תמשיך ללות את בני המשפחה ולעמוד לצידה. היחידה משתתפת בכאבם ובצערם.

היחידה מודה לחברי יחל"צ עציון שהצטרפו לחיפושים והביאו לפיענוח הפרשה.

מדוברות הנשטרה נמסר כי החל מיום שישי הוסטו עיקר החיפושים אחר הנעדרת טקלין אסרס, תושבת אשקלון שהעדרותה דווחה ביום רביעי האחרון, לאחר שהחקירה יחד עם מתנדבי המשטרה ביחידת החילוץ עציון- יהודה העלתה כי היא ככל הנראה היא נכנסה אל תוך מטמנת אשפה סמוך לביתה. מיד עם תפנית זו, החלו בדיקות מול חברת פינוי האשפה בעיר אשקלון ובאתר המטמנה ״גני הדס״ ו״דודאים״ על מנת למקד את החיפושים בין מאות ואף אלפי טונות אשפה שבמקום. בשל כך, מיום שישי פועלים במקום שוטרים רבים ומתנדבים בסיוע רב של הנהלת האתר ועובדיה, וזאת במקביל להמשך הפעולות הרבות שממשיכות בעיר אשקלון.

קרדיט: דוברות המשטרה.

ממפקד יכ"ל נמסר: "פניתי לעשרות ארגונים ולמאות מתנדבים בזעקה מרה ובקריאה נואשת וחריגה לקבל סיוע בחיפושים. יוני מיחל"צ עציון היה מהבודדים שנענה לקריאה. כאשר יוני התייצב ושאל איך יוכל לסייע, ידעתי שעניין המצלמות בידים טובות, מסורות ומקצועיות, ושסוף סוף נקבל כוון למקד את החיפושים. וכך אכן היה. לא עבר שעה, והצליחו ללמוד מהמצלמות על מבנה שמפנה לחנייה של ביתה של אסרס, ולהסיק מה עלה בגורלה. ברוך השם, לא סמכנו על הבטחות שקיבלנו מגורמים שונים על כך שכביכול בדקו מצלמות קודם לכן. הלחץ שלנו לבדוק מצלמות נשא פרי, עת שהגיעה למקום יחל"ץ עציון. אין תחליף למקצוענות שנפגשת עם מסירות למען הזולת.
אנו יכולים להרבות וללמוד מהקהילה הצנועה של יהודי אתיופיה, כמן מאחרים מכל רחבי הארץ ששיתפו את הפוסט עם תמונתה ועזרו בחיפושים. ברוכים תהיו".

מקרובי משפחת טקלין נמסר: "ממש מחמם את הלב לראות את כל האנשים שזרמו לחיפושים ושעוזרים למשפחה ברגעים קשים אלו המשפחה תשמח אם אנשים יוכלו להמשיך לסייע בחפירות באתר הדודאים ביום א' הקרוב אם הדבר יינתן."

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: