תגובות

אסון במרוקו: תושב אשדוד נמחץ למוות בין שני אוטובוסים בערב שבת

תושב אשדוד שהגיע לקזלבנקה להשתתף בהילולה שאירגן הרב פינטו, נהרג אתמול אחר הצהריים (שישי) לאחר שנמחץ למוות בין שני אוטובוסים שהובילו מתפללים להילולה, שני אזרחים ישראלים נוספים נפצעו. המשטרה המקומית אינה שוללת כיוון לאומני.

מדובר באברך מתלמידי ישיבת "שובה ישראל" שהיה חלק מקבוצה גדולה של ישראלים שהגיעו להילולה.


שמו של ההרוג – הרב דוד לוי ז"ל בן 41, הותיר אחריו את רעייתו וארבעת ילדיו כשהקטן בן שנה בלבד.

לפי אחת הגרסאות, במקום פרץ ויכוח בין אחד היהודים לבין נהג האוטובוס. לפי גרסה אחרת, לא היה כל ויכוח. מכל מקום, הישראלי שנהרג כשחצה את הכביש בין שני האוטובוסים ונמחץ למוות ביניהם.

הרב דוד לוי ז"ל

למרות האסון, הרב יאשיהו פינטו הורה להמשיך את מתכונת השבת כרגיל. "בגלל ההתעוררות הגדולה של אלף תלמידי הישיבה שמתאספים לתפילות, השטן מנסה לקלקל ולהפריע בכל הכוח. אסור לתת לו את זה, עלינו להתחזק ביתר שאת. לא ליפול ברוח, כי אם להתעלות ולהחזק בכל הכוח", אמר הרב פינטו בשבת לתלמידיו. במשך השבת הקהילה היהודית בקזבלנקה סייעה לתלמידי הישיבה.


משרד החוץ בסיוע הקהילה היהודית מטפלים בסידורי הטסת הגופה לארץ.

מ"מ ראש עיריית אשדוד, אבי אמסלם, כתב בחבון הפייסבוק שלו:

"ערב עצוב וקשה. עם השמע הבשורה הקשה שהגיע בצאת השבת על לכתו של ר' דוד לוי מיקירי העיר ומעמודי החסד של אשדוד, בלתי נתפס גודל האסון, גם לי ברמה האישית על חבר יקר שזכיתי להכיר שנים רבות ובפרט בשנים האחרונות התחזק הקשר והידידות, רק לפני מספר שעות עם צאת השבת האחרונה זכיתי לקבל טלפון מחבר משותף שר' דוד שוחח איתו ביום שישי לגבי חסד נתינה ועזרה לזולת שביקש עבור משפחות מוחלשות תושבי העיר, זה לא נתפס שאני כותב עליך בלשון עבר, תקצר היריעה מלהכיל בשבחך ועוצמת הנתינה שהייתה טמונה בך, יכלה הזמן והמה לא יכלו אין ספק שזו בשורה קשה לעיר אשדוד לקהילת שובה ישראל, לחברים, למשפחה, ולכלל עם ישראל,
היית ראשון לכל דבר שבקדושה, אנחנו נשתדל להמשיך להגשים ולהנציח את דרכך, את החסדים ואת הדברים הטובים שהשארת לכל מי שהכיר אותך וגם למי שלא,

נתפלל לבורא עולם שיאמר לצרותינו די יתן כוחות למשפחה לרעייתך והיתומים להתמודד עם האובדן הגדול.

ברוך דיין האמת – צר לי עליך אחי דוד נעמת לי מאוד. ת. נ. צ. ב. ה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: