מאות יהודים התפללו הלילה בקבר יוסף. דגן: ״הנוכחות בשטח קריטית״

כ 24 אוטובוסים של מועצה אזורית שומרון נכנסו החל מהשעה 24:00 וכמעט עד הבוקר, לקבר יוסף שבשכם הלילה.

האוטובוסים הגיעו מכל רחבי הארץ עמוסים במתפללים.


הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מדי חודש מועצה אזורית שומרון בשיתוף מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה ובליווי צה"ל. ולקראת ראש חודש כסלו.

בין הנכנסים היו גם: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אל"מ שגיב דהן, לקצין ההגמ"ר של החטיבה, מג"ד מג"ב שומרון סגן ניצב יניב גמליאל, אחיו של האדמו"ר מנדבורנא, רבנים, אורחים מניו יורק, וכן אלפי בני אדם, דתיים חילונים ומסורתיים שהצטרפו לחוויה המיוחדת של כניסה לקבר יוסף.

על פי נתוני המועצה האזורית שומרון המקיימת את הכניסות, נרשמה עלייה של כ 50% בביקוש לכניסה לקבר יוסף והמקומות הקדושים בשנה האחרונה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר במהלך הכניסה: "רק החוסן שלנו, והנוכחות בכל מקום יהודי, ישמרו על המקומות הללו למען הדורות הבאים. אנחנו נמשיך לבצע כניסות לקבר באופן קבוע ולאפשר לכל מי שחפץ בכך להתפלל בקבר"

דגן הודה למח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן, לקצין ההגמ"ר של החטיבה, לחיילי צה"ל שליווו את הכניסה, ולמתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים.


קרדיט: רועי חדי.

מדובר צה"ל נמסר כי הלילה התקיימה כניסת מתפללים מתואמת למתחם קבר יוסף בעיר שכם שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״. לוחמי צה״ל, כוחות מג״ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי אבטחו את כניסתם של כ-1,400 מתפללים. במהלך כניסת כוחות צה״ל לעיר על-מנת לאפשר את כניסת המתפללים, אותר מטען בייצור עצמי אשר נוטרל על-ידי כוחות צה״ל. התפילות התקיימו כסדרן.

מפקד גדוד רותם, סגן-אלוף עמרי רוזנקרנץ אמר: ״הלילה התקיימה כניסת מתפללים לקבר יוסף אשר התאפשרה בזכות אבטחה של גדוד רותם וסיירת גבעתי, בסיוע של כוחות מג"ב, משטרת ישראל והמנהל האזרחי. הכניסות לקבר נעשות באופן מרוכז ובתיאום מסודר מול החטיבה. גם הפעם, פעלנו בכדי לשמור על הסדר במקום ולהבטיח את ביטחונם של המתפללים. התפילה סוכמה בהצלחה ובביטחון. נמשיך לעשות כל שידרש על-מנת להוסיף ולהגן על הגזרה״.


תגובות לכתבה:

  1. מגנט

    יהודים שעולים לקבר יוסף ומיתפללים לעילוי נישמת הצדיק.מקייצים בכך עוד נידבך ביהדות הקדושה.כן ירבו.ברוכים תהיו בבואכם ובצאתכם.מיצוה נעלה …כל הכבוד למארגנים לצה" ל הלבן על המתפללים היהודים.. אדריכל ישראל.. תבואו משמים יהודים יקרים.

כתיבת תגובה: