יהדות התורה: "נאום ליברמן הכי קרוב לאנטישמי"

תגובות נזעמות על דברי ‏‏יו"ר ישראל ביתנו שתקף את החרדים: "הסכנה המיידית, המוחשית, זאת הקואליציה האנטי-ציונית. הרשימה הערבית המשותפת היא באמת גיס חמישי. לצערי גם המפלגות החרדיות הופכות יותר ויותר למפלגות אנטי-ציוניות. וגם פה שיפסיקו לבלבל את המוח שמדובר בשוליים"

סגן שר הבריאות, יו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן בפתח ישיבת הסיעה:


היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק איווט ליברמן רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היתה מביישת את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש.

בימים בהם נשיא המדינה קורא לסובלנות והימנעות מפסילת ציבורים, אנו רואים היום בכנסת מפלצת של שנאה תהומית שאינה מתקבלת על הדעת וההיגיון.

לפני שישמיץ את החרדים בפעילות נגד המדינה, שיעשה חשבון נפש עם עצמו איך שיתף פעולה איתנו לאורך השנים, השיג איתנו תקציבים, התחנן לקולות שלנו ושלח שליחים לרבנים שלנו.

אני קורא למנהיגי הציבור בישראל לקחת אחריות לפני שנגיע למצב בו חרדים ייפגעו כתוצאה מההסתה הקשה והמכוערת של ליברמן.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בפתח ישיבת סיעת 'יהדות התורה':
ליברמן כשל לחלוטין בכל התקופה האחרונה, הוא הוביל לבחירות ראשונות ואז לבחירות שניות ועכשיו לשלישיות, והוא לא יודע לצאת מזה טוב אז מנסה לעשות סיבוב על הציבור החרדי.


האיש הזה צריך לעזוב את המערכת הפוליטית. הבריון השכונתי הזה לא יכתיב לנו את אורח חיינו. לא שמענו מעולם דבר כזה בכנסת ישראל, היינו במערכת יחסים קרובה איתו ולא הכל אנחנו יכולים לספר.

האיש הזה פשוט אנטישמי. מה הוא רוצה מילדים חרדים, ומלומדי תורה. אנחנו ניקח הכל בחשבון. אסור שיהיה בפוליטיקה הישראלית, הוא בא להטיף לנו מוסר? לנו?.

היום בבוקר בועדת הכספים העברנו את הפיצוי למסעדנים לבעלי האולמות בעוטף עזה, הוא בכלל יודע מזה? אתמול הפחתנו את המס מרכבי ההיברידי, הוא יודע מזה בכלל? מה הוא עשה ב20 השנים שלו בכנסת? כלום! רק מסית ומסית נגד ציבור בישראל.

אנחנו נבחון את הדברים גם משפטית, לא נשחק לידים שלו, ליברמן – של נעליך מעל רגליך, מי אתה בכלל. אפס!

ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת בתגובה לנאום ההסתה של ליברמן: לא צריך כבר לחפש אנטישמיות בעולם כשליברמן הכריז על הפיכה והליכה לבחירות שלישיות. הוא הולך על התקפה כהגנה כדי להסיר מעליו את האחריות לאסון השלטוני שהוא מחולל.

מה שהכריז היום ליברמן נגד הציבור החרדי זה פשע מלחמה. הוא נוקט בשיטות של הצאר הרוסי שאמר הכה ביהודים והצל את רוסיה. זה מה שעשו ליהודי קישינוב וזה מה שעושה היום יליד קישינב.

העיתונאי ברק רביד כבר כתב שדבריו של ליברמן גובלים באנטישמיות. אם ילד אחד יפגע מדברי ההסתה שלך אתה לא תימלט מעונש. אתה בונה על זה שהציבור הישראלי הוא אנטישמי ויביא לך קולות? אתה טועה. הציבור לא יקבל את דבריך ויוקיע איתך.

ח"כ מקלב בישיבת הסיעה הוסיף על דברי ליברמן: ״הציבור החרדי עומד למרמס בכל רחבי הארץ בעקבות ההסתה הפרועה של ליברמן. ישראל ביתנו הם מפלגה מושחתת אשר חבריה נמצאים בהליכים משפטיים ומדברים על הציבור החרדי מבלי להביט במראה על עצמם״.

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' גם תקף את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן:

"ליברמן היה ונשאר ספינולוג שעסוק אך ורק בעצמו. האיש שלא בנה בית אחד, לא נטע עץ אחד, ולא סלל כביש אחד בשלושים שנותיו בפוליטיקה הישראלית – יורה לכל עבר, מטיף מוסר לכולם, וגורר את מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית רעה ומיותרת. תופעה פסיכולוגית שעוד רבות ילמד ויכתב עליה", אמר סמוטריץ'.

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה: "כל ההישגים של ליברמן מסתכמים ברשימה של כותרות מסיתות נגד אזרחים ערבים ועכשיו גם חרדים. הוא ההוכחה לכך שגזענות ואנטישמיות לעד ילכו יד ביד. המאבק שלנו הוא על שלום ושיוויון. אנחנו ערוכים לבחירות שלישות שאליהן נגיע מאוחדים ונצא מהן חזקים מתמיד."

ח"כ עופר כסיף מגיב לדבריו של ליברמן:
"ליברמן ממשיך בהסתה גזענית נגד ערבים ובהסתה אנטישמית נגד חרדים. אל מול השנאה שלו ושל נתניהו אני קורא למנהיגי הציבור החרדי להתעשת ולהבין שהגזענות פוגעת בכולנו ועלינו להיאבק נגדה ביחד."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: