מועצה למופת: הרבנים והמועצות הדתיות שמאירות את הרבנות.

במשך שנים רבות מתנהל מאבק מול שירותי הדת במדינת ישראל, ביקורות רבות נאמרות כנגד המועצות הדתיות ורבני ערים, מה באמת קורה בחדרי המועצות הדתיות בכמה ערים במדינת ישראל.

יצאנו לבדוק מה קורה בצפון הארץ.


המועצה הדתית נהריה:

שירותי הדת בעיר התברכו בממונה על המועצה הרב משה קורקוס שליט"א, הרב משה ביצע מהפכה בכל שירותי הדת בעיר.

קבורה

מאז כניסתו למועצה הרעש שהיה סביב שירותי הקבורה נעלם, המלחמות הפנימיות בין עובדי מחלקת הקבורה הגיע לסיום וברוך השם הכל עובד בצורה מעולה.

כשרות


כניסתו של מנהל מחלקת הכשרות הרב משה ווהב שליט"א נתנה הרבה אוויר למשגיחי הכשרות שלטענתם במשך שנים רבות לא היה להם אוזן קשבת

ע"י האחראים הקודמים וכיום הרב האחראי במשרה חלקית נותן להם יחס מעולה וחם ואף מגבה את משגיחי הכשרות בכל בעיה, על אף שנכון לכרגע עוד לא נמצא לרב משה ווהב תקן קבוע, המשגיחים ובעלי העסקים מאוד מרוצים מההתנהלות של הרב.

בנוסף רב העיר והרב משה ווהב החליטו לעשות קורס משגיחי כשרות לכל המשגיחים.

במחלקת הנישואין הכל מתנהל בצורה חיובית וטובה.

ציון: 10

נעבור לעיר חיפה

הערים חיפה ידע בעבר מלחמות פנימיות רבות בין הרבנים בתוך המועצה הדתית, לאחר פטירתו של הרב הראשי הרב שלמה שלוש זצ"ל, נכנס למלא את מקומו הגאון הרב שמעון אלמליח שליט"א רבה של העיר עתלית.

הרב אלמליח לקח את מחלקת הכשרות בצורה מקצועית ביותר והחליט שהמשגיחים לפני הכל.

הרב דאג שלכל משגיח יהיה חוזה עבודה מסודר מול המעסיק וכל בעל עסק יהיה חתום עליו שהוא מתחייב לעמוד בכל דרישות הכשרות ולדאוג לכל תנאיו של משגיח הכשרות.

מנהל מחלקת הכשרות רבי דוד אבוחצירא מחיפה, צילום: לוי עובד

ביחד עם הרב דוד אבוחצירא שליט"א בנו של הצדיק הקדוש רבי יצחק אבוחצירא זיע"א רב שכונה קריית אליעזר ורמת אלמוגי ומנהל מחלקת הכשרות בעיר, הם הצליחו לעשות מהפך שלא נראה כמותו הרבה שנים בעיר חיפה שהייתה ידועה כעיר בעייתית בשירותי הדת והכל נעשה עם גיבוי מלא מהממונה על המיעצה הדתית ר' יהושע דימרי.

ישנם עוד מועצות דתיות רבות שפועלות בצורה תקינה ומקצועית אנו נצא לבדוק ונפרסם בהמשך ובהתאם לחומרים אשר יגיעו למערכת.

לסיכום ראוי לשבח מאוד את פעילות המועצה הדתית חיפה וצוות הרבנים.

ציון: 10


תגובות לכתבה:

 1. מאיר

  הכל שקר!!
  כתבה שיקרית

 2. רות

  שמחה לקרוא על שינוי חיובי. בהצלחה.. תודה לכול העוסקים בהצלחת עם ישראל.

 3. משה

  אני מכיר יותר וזה לא נכון. ישנם מלחמות מטורפות!!!!!!!!!! בבית העלמין. ישנם 2 עובדים שאחד הדפיסו לו יציאה ממקום העבודה והוא בכלל בבית, וההנהלה מנסה להשתיק את העניין….. חחחחחחחחחחחחחחחחח "הכל מצוין…"חחחחחחחחחחחחחחח

כתיבת תגובה: