לילה של שריפות בצפון: המערך האווירי בפעילות מוגברת לכיבוי מוקדי שריפות ברחבי הארץ – 3 פצועים משאיפת עשן

ביממה האחרונה, בחסות מזג האוויר השרבי, פרצו שריפות במספר מוקדים ברחבי הארץ. טייסת הכיבוי של המערך האווירי של משטרת ישראל הצטרפה כבר אתמול בשעות הבוקר למאמצי הכיבוי של כוחות הכיבוי וההצלה, במטרה להשתלט על מוקדי האש ולצמצם את נזקיה.
פעילות טייסת הכיבוי, הפועלת בשיתוף פעולה מלא עם לוחמי אש הנמצאים על הקרקע, התרכזה במוקדי שריפות שונים באיזור הישובים כפר נין,מבשרת,צור הדסה,עין שמר,שיבלי,קציר וחריש.

12 מטוסי כיבוי ושני מסוקים, לוקחים חלק בפעילות האינטנסיבית של טייסת הכיבוי, החל מאתמול.


קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

במסגרת פעולות הכיבוי בוצעו למעלה מ-120 גיחות של מטוסי הכיבוי והמסוקים, שהתפרסו על פני כ-70 שעות טיסה, בהם הוטלו כ-345000 ליטר של מים מעורבים בחומרי כיבוי, מעכבי בעירה וקצף, לעבר מוקדי השריפות.

גם בשעה זו, ערוך המערך האווירי של משטרת ישראל בכוננות גבוהה, לאור תנאי מזג האוויר, על מנת לסייע לכוחות הכיבוי וההצלה ככל שיידרש.


תחנה אזורית גליל מרכזי:
אתמול בסביבות השעה אחת לערך מתקבלת הודעה במשל"ט צפון על שריפה בוואדי שבין אשחר לכרמיאל , למקום מוזנקים ארבעה צוותי כיבוי, מדובר בשריפה שטח גדול על צלע הר, הצוותים ביצעו פעולות כיבוי ומניעת התפשטות והשתלטו על האש.

תחנה אזורית נצרת:
בשעה שתיים ורבע לפנות בוקר מוזנקים שני צוותי כיבוי לשריפה בשטחים פתוחים בנהלל הצוות הראשון שמגיע מדווח כי מדובר בשריפת מתבן גדול, מיד מופעלת פקודת מכת אש תחנתית נצרת,
האש בשילוב הרוחות החזקות מתפשטת למתבנים נוספים במקום פועלים 10 צוותים המבצעים פעולות כיבוי ומניעת התפשטות האש לא נשקפת סכנה לישוב.

תחנה אזורית עפולה:
שמונה צוותי כיבוי פועלים החל מהשעה ארבע וחצי לערך בשריפה ביער הצמוד לכפר דחי, כמו כן עם אור ראשון ארבעה מטוסי כיבוי הצטרפו למאמצי הכיבוי במקום.
המהלך האירוע נפגע אזרח משאיפת עשן.
חפ"ק אחוד בפיקוד משטרת ישראל נפתח במקום האירוע.

צילומים: תיעוד מבצעי כב"ה

שריפות באיזור חיפה:

בשעות הערב יצאו צוותי כיבוי בפיקודו של רב רשף רמי מרום לשריפה ביער בחלק הצפוני של קרית אתא סמוך לצומת סומך, לאחר התבררות גודל השריפה הוזעקו לעזור צוותי כיבוי מתחנות זבולון וחדרה וכן הופעל סיוע חוצה מחוזות והגיעו צוותים ממחוז צפון ומחוז מרכז של כבאות והצלה לישראל, טפסר משנה חזי לוי נטל את הפיקוד על השריפה הגדולה שבה פעלו סך הכל 25 צוותי כיבוי אש ו59 לוחמי אש .

למרות שהושגה שליטה על האש לוחמי האש עדיין עובדים במקום לכיבוי סופי ומניעת התפשטות והתלקחות חוזרת .

בשעה 4.30 לפנות בוקר שישה צוותי כיבוי בפיקודו של סגן טפסר סויסה יצחק פעלו לכיבוי מבנה בן 3 קומות שכולו בוער ברחוב ערד בנווה יוסף שבחיפה .
מהמקום פונו שלושה אזרחים שנפגעו מעשן במצב קל עד בינוני .
תוך כדי האירוע בנווה יוסף התקבל דיווח נוסף על אוטובוס שנשרף ברחוב הרצל שבהדר , שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של להב רונן אטיאס הגיעו למקום השתלטו על האש וכיבו את המטרונית שבערה .

לוחמי האש שבים ומזכירים את צו האיסור הדלקת אש של נציב כבאות והצלה לישראל , כמו כן מבקשים להמנע מעבודה באש גלויה כמו ריתוך וחיתוך ברזל ומטיולים בשטח בימי שרב ויובש אלה .

כלל האירועים יחקרו במשך היום ע"י חוקרי דליקות כבאות והצלה.


צילומים: תיעוד מבצעי כב"ה.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: