מפנה מקום לבנט: ‏ראש הממשלה נתניהו חתם על מכתב התפטרות מתפקיד שר הביטחון

בנט בדרך לקריה: ‏ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על מכתב התפטרות מתפקיד שר הביטחון.

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

״אנחנו מציינים היום 24 שנים לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, יצחק רבין ז"ל. הרצח הזה הוא פצע דורות לעמנו ולמדינתנו. אני אכבד את זכרו של יצחק רבין באירועי הזיכרון אחר הצהריים בהר הרצל ובכנסת, וארחיב בעניין הזה.

במהלך הישיבה אני אביא את מינויו של נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון, אני מאחל לו הצלחה. כמו כן, אני מבקש להודות לשר אורי אריאל, שהודיע לי על התפטרותו מתפקיד שר החקלאות. אני מבקש להודות לו על שירותו המסור, הנפלא וארוך השנים, למען מדינת ישראל בממשלה ובכנסת.

אנחנו נחליט היום על השתתפות מדינת ישראל באקספו 2020 בדובאי. זה משקף על פני השטח את המשך ההתקדמות בנורמליזציה עם מדינות ערב. יש לנו יחסים שהולכים ומתהדקים עם לפחות חצי תריסר ממדינות ערב, זה נעשה בזכות המדיניות שלנו שמשלבת עוצמה, שיתוף אינטרסים וגישה מאוד מפוקחת, צעד צעד, כדי לקדם את הנורמליזציה, שתביא לטעמי בסופו של דבר ליחסי שלום. זה יקח זמן, אבל גם זה יגיע.״

רה״מ תקף את יו"ר ישראל ביתנו בעקבות האולטימטום שהציב אמש:

לפני חודש וחצי אמר אביגדור ליברמן – ״הרשימה המשותפת היא גיס חמישי המנסה להרוס אותנו מבפנים. המקום שלהם הוא בפרלמנט ברמאללה ולא בכנסת ישראל. הרשימה המשותפת הם בפירוש אויב. איפה שהם יהיו – אנחנו נהיה בצד השני. ישראל ביתנו לא תסכים לשתף פעולה עם איימן עודה והרשימה המשותפת בשום צורה״. זה היה לפני שישה שבועות.

לפני עשרה ימים, בראיון לרדיו, ליברמן חזר פחות או יותר על אותם דברים: ״ברור שהרשימה המשותפת זה גיס חמישי״.

עכשיו תראו מה קרה רק כמה ימים לאחר ההצהרה הזאת.

במוסף הארץ של השבת האחרונה מתועדת שיחה מוקלטת בין כתב הארץ ניר גונטז׳ לחבר הכנסת אוסמה סעדי של הרשימה המשותפת. במהלך השיחה, ח״כ סעדי ביקש להפסיק את השיחה כי ״הגיע אלינו חבר כנסת מישראל ביתנו״. כעבור שעה מתחדשת השיחה והעיתונאי שואל: ״מי זה חבר הכנסת מישראל ביתנו שהגיע אליכם?״. וח״כ סעדי עונה: ״אלי אבידר״.

נראה, ככה אני חייב להגיד, שמדובר כאן בהצגה. אני מקווה שזה לא כך. נראה שליברמן מתואם לפרטי פרטים עם הרשימה המשותפת ועם כחול לבן. ולכן האולטימטום שהוא מציג לשני הצדדים כביכול, הוא אולטימטום לליכוד בלבד ולא לכחול לבן.

לליכוד הוא אומר בצורה ברורה: ״לא אתן לכם להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכה של ש״ס, יהדות התורה וימינה. ואם תנסו להקים אותה – אצביע נגדכם״.

אבל לכחול לבן הוא לא אומר דבר דומה. הוא לא אומר להם שלא יתן להקים ממשלה צרה שתקום בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת עם איימן עודה ואחמד טיבי. הוא לא אומר להם שאם הם ינסו להקים אותה הוא יצביע נגדם.

לנו הוא אומר – פרקו את בלוק הימין. להם הוא לא אומר – פרקו את הבלוק עם הרשימה המשותפת.

לכן לפי מה שנראה ברגע זה, ליברמן חותר להקים ממשלת מיעוט של השמאל שתקום בתמיכת איימן עודה ואחמד טיבי ותהיה תלויה בהם בכל יום ובכל דבר.

אני מבקש שתחשבו איך תוכל לתפקד ממשלה שתשב בחדר הזה, כשהמפתח לחדר נמצא בידי אחמד טיבי ואיימן עודה. הרי ליברמן בעצמו אמר שלשיטתו הם גיס חמישי ושמקומם אפילו לא בכנסת ישראל. לאנשים הללו הוא רוצה למסור את מפתחות הממשלה?

ברור שזה יהיה התסריט הגרוע ביותר והמסוכן ביותר למדינת ישראל.

אני וודאי מוכן להיפגש עם אביגדור ליברמן השבוע. אני עדיין מצפה לשמוע ממנו התחייבות ברורה שהוא יתנגד לממשלה שתקום בקולותיהם של טיבי ועודה ותהיה תלויה בהם. אני מסכים עם ליברמן שאין צורך אמיתי לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות. אפשר וצריך להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה, כפי שהציע הנשיא. עוד לא מאוחר לעשות זאת.

תגובות לכתבה:

  1. מיקי

    ביבי אתה כבר שםתן מכתב פיטורין גם שלך ותן מנוח לעם מימלה ליברמן זרק אותך זהו סופך הכל משמיים

כתיבת תגובה: