כ-80,000 מתפללים צפויים לפקוד את קברה של רחל אמנו בבית לחם

כ-80,000 מתפללים צפויים לפקוד את קברה של רחל אמנו בבית לחם. במרכז הארצי למקומות קדושים המתפעלים כל השנה את מתחם הקבר סיימו את ההכנות לקליטת עשרות אלפי המתפללים/ות.

"השנה השקענו בתשתיות רבות לקליטת האלפים שדרגנו את מערכת התאורה הכשרנו חניונים ודאגנו למערכת מיזוג אויר במתחם" אומר מנכ"ל המקומות הקדושים הרב יוסף שווינגר.


בסוף השבוע סייר במקום השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין שהתרשם מהשיפורים הרבים שנערכו לקראת יום ההילולה שהחל הערב יום חמישי וצפויה להסתיים ביום ראשון בערב. בסיום הסיור אמר השר וקנין:" אני שמח שהמרכז הארצי למקומות קדושים משטרת ישראל וארגוני ההצלה נערכו בהתאם להפקת הלקחים משנים שעברו. למרכז הארצי למקומות קודשים יש ניסיון רב בניהול הילולות בהם משתתפים אלפי מתפללים זכותה של רחל אמנו שמעתירה בעד בניה תעמוד להצלחת עם ישראל".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס המלווה את פעילות המרכז הארצי למקומות קדושים אמר:" המרכז הארצי למקומות קדושים ומנהלו המסור והמחויב הרב יוסף שווינגר מאפשרים לנו ימים של התעלות רוחנית ומחברים את עם ישראל לרחל אמנו. יבורכו העושים במלאכה".

במהלך ההילולה יאבטחו את המתפללים מאות שוטרים ואנשי אבטחה סדרנים וחיילים סנ"צ שימי מרציאנו מפקד תחת עוז פרסם הבוקר את הסדרי התנועה ואת ההנחיות לציבור. לא תותר כניסת מתפללים לקבר במהלך השבת. הציבור נקרא להשתמש בתחבורה ציבורית בקו 163 של חברת אגד. הבאים להילולה ברכבם יופנו לחניונים במתחם אצטדיון טדי ומשם יופעל מערך היסעים בתשלום של חברת אגד.

לנושא ההתפלגות המגדרית של הבאים לקברה של רחל אמנו השיב הרב יוסף שווינגר : " כ-50000 נשים ו-30000 גברים".קרדיט: דוברות המשרד לשירותי דת.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: