חשד לשוחד ברבנות: המשטרה פתחה בחקירה פלילית כנגד מנהל מחלקת הכשרות של הרבנות עפולה הרב ראובן בנינו

כבר שנים רבות שעסקים בעיר עפולה סובלים מהתנהלות לא תקינה מצד מחלקת הכשרות המקומית, הרבנות הראשית לישראל שותקת ומתעלמת מכל התלונות שהוגשו כנגד הרב בנינו, רב העיר חושש ולא מוכן לריב איתו וכל העסקים בעיר עפולה שותקים.

בעל עסק בעיר עפולה הגיש תלונה במשטרה כנגד מנהל מחלקת הכשרות בעיר עפולה בחשד לקבלת טובות הנאה, מעורבות בפשיעה, וחשדות חמורים להתנהלות פלילית.

"במשך תקופה ארוכה אנחנו סובלים הפעם לא נשתוק"

בעל עסק נוסף בעיר עפולה שהחליט שלא להמשיך לעבוד עם הרבנות התראיין למערכת החדשות ואמר כי בעבר היה לו כשרות של הרבנות, בכל יום חמישי היה מגיע אליי מישהו לעסק ואומר לי שהרב בנינו שלח אותו לקחת תרומות של 15 מנות פלאפל למקום מסויים הרגשתי בכל פעם מאויים כי אם אני לא אתן לו את התרומה הוא עלול להוריד לי את הכשרות.

קצין בכיר במשטרה בעבר ובעל מאפיה חדשה במתחם החדש בעיר עפולה מספר למערכת כי באמצע היום היה מגיע בחור ואומר לי תכין לי כמה בורקסים ומאפים ולוקח מבלי לשלם.

במשך תקופה ארוכה סבלתי מההתנהלות שלו הגיע הזמן לעשות לזה סוף אחת ולתמיד, בעלי העסקים מפחדים ממנו בגלל שהוא האחראי על הכשרות.

הלכתי למשטרה ובמקביל בימים הקרובים אני מכין את התביעה לבית משפט כנגד הרבנות עפולה והרבנות הראשית לישראל, העברתי את כל החומרים שיש לי נגדו והקצין העביר את זה להמשך חקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה של יאח"ה.

עסקים נוספים טוענים כי הוא מחייב אותם לקנות רק מספקים מסויימים את הירקות או הבשרים וכי רק לפני כמה ימים הוא חסם אותנו להביא מעוד ספק בשר במחיר זול יותר בגלל שהוא לא מסתמך על הכשרות של רבנויות אחרות, נמאס לנו אנחנו מחכים שהמשטרה תעשה עם זה משהו פעם אחת ולתמיד.

מהרבנות עפולה נמסר בתגובה: לא ידוע לנו על התלונה כשיתבררו הדברים נדע להגיב בהתאם.

מהרבנות הראשית לישראל טרם פורסמה תגובה עד כה.

תגובות לכתבה:

  1. דני

    הדבר ידוע רק עכשיו נזכרו לעשות עליו את הכתבה, במשך שנים הוא פוגע בבעלי העסקים ומקבל מהם טובות הנאה.

  2. חיים

    הגיע הזמן שיעשו לו סוף היו צריכים מזמן עבריין עם תעודות מטעם הרבנות שוחד בהרמות לוקח שיוריד תזקן ותכיפה גוזל ורשום בתורה לא לגזול

כתיבת תגובה: