תגובות

מחדלי הכשרות: האם הרבנות טירת הכרמל נגד הרבנות הראשית? כך מאשרים ירקות עלים לא מפוקחים בעסקים בעיר בניגוד לנהלים

אוכלים כשר בהשגחת הרבנות? הכתבה הבאה בשבילכם, נהלי הכשרות של הרבנות הראשית לישראל מחייבים את בעלי העסקים בתחום המזון להביא ירקות עלים בחזקת נקיים מחרקים.

האם באמת הרבנויות המקומיות עושות את זה?


יצאנו לבדוק…

בשבועות האחרונים קיבלנו מספר רב של פניות מתושבים בטירת הכרמל כי הרבנות מאשרת לעסקים להביא ירקות עלים שאינם מפוקחים בנושאי חרקים מה שגורם להכשלת הרבים בקרב אנשים אשר מגיעים לטייל מחוץ לעיר וחושבים שהכל כשר ומפוקח.

יצאנו לבקר בעסקים רבים ובאולמות אירועים בטירת הכרמל וקיבלנו מידע על אי אכיפה וביצוע נהלים של הרבנות הראשית לישראל בעסקים אשר מביאים ירקות עלים מתוצרת שאינה מפוקחת,

לקוחות רבים מגיעים לאירוע באולם ולצערם מבינים שאין גידול מתוצרת מפוקחת מחרקים ונדהמים.

מסתבר שהרבנות בטירת הכרמל לא באמת שולטת על הנעשה ומבחינתם הירקות האלו מאושרים, אלי כ. בעל עסק שהיה בעבר בכשרות של הרבנות טירת הכרמל סיפר למערכת החדשות:


הגעתי לרבנות לפתוח תיק כשרות ושאלתי אותם מה הדרישות ומבחינתם היה יותר חשוב להם הנושא הכלכלי ולא הכשרותי, שאלתי את הרב האחראי האם אפשר להביא ירקות עלים רגילים והוא אמר לי שאין בעיה ושהוא מאשר, כאדם חילוני היה לי מוזר שבעיר אחרת שיש לי שם סניף נוסף כן מחייבים אותי ופה לא.

אז איזה כשרות כן אוכלים אצלכם?

החלטתי שלא לעשות את הכשרות של הרבנות וחיפשתי כשרות מחמירה יותר ומצאתי כיום יש לי פיקוח בד"צ למהדרין של כשרות איגוד הרבנים בישראל הם עושים עבודה נפלאה בתחום הכשרות ומחייבים אותי להביא רק מתוצרת מפוקחת והלקוחות מרוצים ונהנים מכשרות טובה.

מהרב העיר ומהרבנות טירת הכרמל טרם התקבלה תגובה, נמשיך את הכתבה ונעדכן בהמשך.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: