מדינת הלכה? המדינה הלכה לאיבוד | דעה

המחלוקת המרכזית בפוליטיקה בבחירות האחרונות הייתה האם האזרחים רוצים לקבל מדינה חילונית או מדינת דתית.

מצבו של אביגדור ליברמן היה מאוד קשה ונראה היה כי הוא עומד לסיים את עתידו הפוליטי, הוא החליט לצאת כנגד ההדתה של סמוטריץ' והרב פרץ, הוא תקף את ממסד הרבנות הראשית לישראל, התנגד לזה שיש יותר משגיחי כשרות מאשר מפקחי בניה.

אז מה באמת עובר על אביגדור ליברמן?

כנראה שמאוד קשה להבין, נראה שמישהו מהשמאל מחזיק אותו קצר, אביגדור ישב עם החרדים בממשלות רבות ומעולם הם לא הפריעו לו ולבוחרים שלו, החרדים קידמו חוקים בנושאי דת ומדינה וליברמן לא התנגד ואף ניתן להגיד שאפילו הוא וחבריו תמכו במפלגות החרדיות.

בוא ננסה להבין שמה שמפריע לאביגדור זה אולי חוק הגיוס, מה לדעתכם היה קורה אם מחר בבוקר היה יוצא חוק שמחייב כל חרדי להתגייס.

אתם חושבים שבאמת החרדים היו מתגייסים?

דמיימו לכם מצב כזה שמחר מחייבים את כל החילונים ללכת לתפילה אחת קצרה של 5 דקות ביום ולעבוד את ה' ע"פ המסורת היהודית, האם החילונים היו רצים להתפלל?

ממש לא !

לא החרדים היו מתגייסים ולא החילונים היו באים להתפלל, לאורך כל השנים כל מה שהפוליטיקאים ניסו לכפות על העם, העם עשה הפוך על הפוך ודווקא התנגד.

אז מה הקטע לצעוק מדינת הלכה?

ליברמן יודע שאם הוא לא ילחיץ את החילונים בצעקה גדולה על כך שהמדינה הופכת להיות כמו אירן, הקהל היחיד שיתמוך בו הם קומץ ישראלי רוסי שתומך בו, לפנות לקהל חדש כמו הקהילה הלהטבית הוא עוד צעד נואש חהשיג כמה קולות לקראת הבחירות הבאות.

ע"פ המצב הקיים יש הרגשה של בחירות בפעם השלישית מה שיגרום למדינת ללכת לגרעונות כלכליים ולאבדון גדול.

אז ליברמן תחשוב טוב טוב כמה אתה יכול לעצור את כדור השלג הזה או ללפגוע במשפחות רבות ובמדינה שלמה.

הכותב הוא ר' מאיר רפאל חי ביטון מנכ"ל כשרות איגוד הרבנים בישראלו וי"ר מרכז מאיר

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: