תגובות

הסוף למונפול הכשרות של הרבנות

הסוף למונופול על הכשרות?

יותר ויותר עסקים בעיר נוטשים את ההשגחה של הרבנות הראשית ועוברים להשגחת בד"ץ. המוביל של מגמה זו הוא ר' מאיר רפאל חי ביטון שאמר למערכת החדשות: "איגוד הרבנים בישראל מאוד מתפתח בכל רחבי הארץ, מאות עסקים מצטרפים ואנחנו רק בתחילת הדרך.

 

טרנד הכשרות של איגוד הרבנים בישראל הופך ליותר פופולארי בבתי עסקים בכל רחבי הארץ. עסקים רבים מסירים את הכשרות של הרבנות המקומית בעיר ומעדיפים לשכור את שירותיהם של משגיחי כשרות וגופים פרטיים. הערים ישראל מאכלסות ציבור דתי גדול מאוד והכשרות של בד"ץ בית יוסף או כשרות איגוד הרבנים בישראל ועוד נחשבת בחוגים מסוימים למחמירה יותר.


הכל החל לפני כ 7 שנים.

והמשיך עד היום, בג"ץ והיועץ המשפטי לממשלה הוציאו הנחייה ופסיקה שאומרת כי ניתן לתת פיקוח אחר שאינו דרך הרבנות הראשית בתנאי שהמילה כשר לא תופיע על גבי העסק. התנאי הזה נועד למנוע חוק איסור הונאה בכשרות  כדי שאדם לא יטעה לחשוב שבית אוכל הוא כשר בעמדת הרבנות. עד הנחייה זו  היו מחויבים בעלי עסקים לעבוד עם הרבנות המקומית ויכלו לבחור בנוסף, גם בתעודת כשרות בד"ץ.  כיום, לרבנות הראשית ושלוחותיה ברבנות המקומית יש מונופול רק על המילה כשר.

לאחרונה, מאות מסעדות ומאפיות ברחבי הארץ החליטו לבחור בכשרות אחרת על פני הכשרות של הרבנות המקומית. מי שמוביל את נושא הכשרות החלופית של איגוד הרבנים בישראל, הוא ר' מאיר רפאל חי ביטון, בן 29 מנהריה הבעלים של מכללה בשם "מכללת מאיר" המעניקה קורסים למגזר החרדי בכשרות ושחיטה ויו"ר כשרות איגוד הרבנים בישראל.

WhatsApp Image 2019-09-23 at 19.05.19.jpeg
חסיד גדול של האדמו"ר הרב יגאל שריקי מאופקים. ר' מאיר רפאל-ביטון (צילום: לידור שריקי)

ר' מאיר רפאל חי ביטון מתגורר בעיר נהריה עם משפחתו מגיל 15, הוא גדל בעיר חיפה בשכונת קריית אליעזר אביו רבי יוסף ביטון זצ"ל היה מגדולי הרבנים בעיר חיפה, וזכה ללמוד תורה בייסורים קשים הוא נפטר גיל 39 וקיבל הסמכה לרבנות לאחר מבחנים רבים שעבר תוך כדי שהוא סובל מהמחלה הקשה.

אותו השירות, פחות כסף


"בעלי עסקים מקבלים את אותו השירות ואפילו מחמיר יותר, בשליש מחיר, בין 600 ל 1800 שקלים בחודש בחשבונית מס מסודרת ואנחנו משלמים את השכר למפקחים.

מי אמר שכשרות צריכה להיות יקרה? אנחנו הוכחנו שכשרות יכולה להיות בקצת מחיר ובשירות מעולה של כשרות בכל עיר ברחבי הארץ.

המחירים שלנו קבועים ולא משתנים, אנו באים לקראת בעלי העסקים ואנחנו עושים את ההשגחה המחמירה ביותר. הציבור הדתי והחרדי מאמין בכשרות שלנו כי יש לנו שלושה כללים, דעת תורה, אמינות, ושקיפות.

אתם מוזמנים לבקר באתר הארגון ולראות את רשימת הרבנים שעומדים מאחורי הארגון שהמומחיות שלהם זה תחום הכשרות.

 

אתר ארגון הכשרות איגוד הרבנים בישראל

 


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: