תגובות

מהפכה בכשרות

לאחרונה יותר ויותר עסקים בתחום המזון מצטרפים לכשרות של איגוד הרבנים בישראל וישנם הרבה אנשים שאינם מכירים את גוף הפיקוח והכשרות הזה ושואלים שאלות רבות על הארגון, מטיילים מהדרום או ממרכז הארץ אשר מגיעים להתארח או לנפוש בצפון הארץ בעיקר בתקופות החגים נתקלים בעסקים רבים המפוקחים ע"י הארגון.

מי אתם איגוד הרבנים?


הארגון החל את פעילותו לפני כ 7 שנים כגוף כשרות בד"צ ולאט לאט עלה הביקוש לפיקוח גם ללא הכשרות של הרבנות בעסקים רבים אשר הרבנות מתקשה לתת להם כשרות מסיבות של חוסר בכוח אדם או עלויות גבוהות לבעלי העסקים.

בראש הארגון ניצבים רבנים חרדים וסרוגים אשר מומחים בתחום הכשרות וההלכה.

הרב אשר ב. חיים – הרב הראשי של הארגון והפוסק ההלכתי בתחום הכשרות, בעל כושר לרב עיר ודיינות. רב הקהילה החרדית בנו"ש חיפה.

הרב יעקב חרר – רב בעל כושר ליורה יורה, מנהל לשכת הרב הראשי לשעבר הרב שלמה עמאר שליט"א, מחבר ספרים בהלכה ובאגדה.

הרב הילל מאירס שליט"א – מרבני הכשרות בוגר ישיבות קול תורה ואבן ישראל, בעל כושר לרב עיר מהרבנות הראשית וחבר בית הדין שערי שלום. ומשיב לשאלות בהלכה באתר הידברות.


הרב אברהם ויצמן שליט"א – מרבני הארגון בעל כושר ליורה יורה, כיהן בעבר כיו"ר המועצה הדתית חיפה, רב קהילת כתר תורה בארה"ב.

הרב אריה לוי שליט"א – רב קהילה בעיר עכו ובעל ניסיון עשיר בתחום הכשרות שמצטרף לארגון הכשרות שלנו.

 • דעת תורה

ישנם עוד רבנים רבים שנמצאים בארגון ומומחים בתחום הכשרות וההלכה, הרב הרוחני שמתייעצים איתו בכל נושא בארגון הוא האדמו"ר הרב יגאל שריקי מאופקים המכונה הסי-טי שהמליץ על הארגון ותמך מאוד בפעילות שהם עושים.

     ברכת האדמו"ר הרב יגאל שריקי שליט"א

בנו של הרב יוסף ביטון זצ"ל מחיפה נבחר לכהן כמנכ"ל הארגון ופועל יום ויום במסירות נפש על מנת לשמור על מערכת כשרות חזקה ויציבה.

ר' מאיר רפאל חי ביטון: במשך שנים רבות ביקשנו הכרה מהרבנות הראשית לישראל כגוף כשרות לצורך ייבוא מזון ונתקלנו בקשיים עקב התנהלות לא תקינה של מנהל לשעבר של מחלקת הייבוא ברבנות הראשית לישראל שכיום לא נמצא בתפקידו.

הגשנו את כל הטפסים בעבר ודחו אותנו פעם אחר פעם, הבנו מהר מאוד שמדובר בקרטל כשרותי שלא מאפשר לרבנים או גופים נוספים לקבל הכרה כגוף כשרות, מצער מאוד שגופים אחרים האחראי שהיה עד לפני כשנה אישר אותם וארגון מסודר כמו שלנו שאף מכשיר את משגיחי הכשרות של הרבנות באמצעות המכללה של הארגון החליטו להתנער ממנו שלא כדין.

 • אמינות

בעקבות זאת החלטנו לחזק את מערך הכשרות והפיקוח בעסקים רבים בכל רחבי הארץ, המשגיחים המפקחים וכל הצוות הם עובדים של החברה ואין לנו כל יחסי עובד ומעביד (משגיח מושגח),

מה שנותן לבעלי העסקים שקט כלכלי ולנו את הכוח לעמוד איתנים בכל דרישה או נוהל כשרותי כנגד בעלי העסקים.

96301f85-f08f-4511-a7b6-cc3c61e41824
הרב יעקב בצלאל חרר מסביר לבעל עסק את חשיבות הכשרות

בעקבות זאת החלטנו לחזק את מערך הכשרות והפיקוח בעסקים רבים בכל רחבי הארץ, המשגיחים המפקחים וכל הצוות הם עובדים של החברה ואין לנו כל יחסי עובד ומעביד (משגיח מושגח), מה שנותן לבעלי העסקים שקט כלכלי ולנו את הכוח לעמוד איתנים בכל דרישה או נוהל כשרותי כנגד בעלי העסקים.

 • שקיפות

השקיפות בשטח ניתנת לכל לקוח וצרכן שדורש לבדוק את הנעשה בעסק באמצעות גישה ישירה למטבחים עליהם אנחנו מפקחים.

אנחנו מדגישים ומבהירים לבעלי העסקים כי אסור להם להציג את המקום "ככשר" בכתב אלא כמפוקח ואת התעודה בעל עסק מוציא לאחר קבלת אישור מטעם הארגון וע"י בית דפוס שמקבל את האישור שלנו, יש לנו חוות דעת מקצועית של עו"ד רפאל צ'סטר שבעבר עבד גם במתמחה ברבנו הראשית לישראל וכל לקוח מתחייב לעמוד בכל דרישות הארגון ולפעול ע"פ ההלכה ובהתאם לחוק.

אנחנו מאמינים שאם הרבנות תאפשר לנו הכרה רשמית כארגון ותבדוק מחדש באמצעות חברית מועצת הרבנות והרבנים הראשיים אנחנו נעשה השהייה מוחלטת לפיקוח שלנו ונתמקד יותר בכשרויות בשיתוף פעולה עם הרבנות וגם במתן כשרות בחו"ל.

ניתן לעקוב אחרי הפעילות שלנו גם באמצעות האתר של הארגון כשרות איגוד הרבנים בישראל

 


תגובות לכתבה:

 1. אלירן כלפון

  אנחנו עובדים עם הארגון הזה כבר למעלה מ 6 שנים ומרוצים מאוד, יש להם יחס מעולה לבעלי העסקים.

 2. שלמה שטרן

  כשרות מעולה הייתי שותף להקמת הארגון הקדוש הזה.

 3. אביתר הכהן

  ארגון למופת !!
  יש להם מה שאין ברבנות:
  1.משגיח מגיע לעבוד !
  2.אין יחסי כסף בין בעל העסק למשגיח ,הכל עובר דרך האירגון וחצי מהסכום שהרבנות לוקחת.
  3.עובדים לפי שולחן ערוך ולא לפי מצבי הרוח של הרבנות בכל עיר.

כתיבת תגובה: