אחרי יממה של הפצצות אוויריות בצפון סוריה: החלה המתקפה הקרקעית של טורקיה

המבצע הקרקעי ממזרח לפרת בצפון סוריה החל: חיילים טורקים החלו בפעילות בצפון סוריה, ממזרח לנהר פרת, משרד ההגנה הטורקי כי החלה במסגרת המבצע שבו פתח צבא טורקיה בצפון סוריה.

תוצאה של תקיפה טורקית על בתים בשכונת באשיריה בקמישלי.

לפי הדיווחים, אחרי יממה של הפצצות אוויריות בצפון סוריה, הכוחות הטורקים הקרקעיים מתקדמים, אבל כנראה בקצב איטי יחסית. עדיין לא דווח על השתלטות על העיירות האלה. הכורדים טוענים שהצליחו לבלום את הטורקים באחת מהן. בינתיים נמסר על חילופי אש וקרבות בשתיהן. הכוחות הטורקים הפציצו את אזור בית הסוהר בו מוחזקים מחבלים של דאעש מחשש לבריחתם. מתלווים לטורקים אל המעוזים הכורדים, גם סורים מאחד הפלגים המורדים מצבא סוריה החופשי.

מוקדם יותר הערב אמר גורם אופוזיציה סורי כי עד כה נהרגו 15 בני אדם, שמונה מהם אזרחים.

כלי תקשורת ערביים דיווחו על מנוסה של תושבים רבים מן האזור. דובר הכוחות הכורדיים אחמד מוסא אומר כי הכורדים יגנו על עצמם עד טיפת דמם האחרונה.

אזרחים סורים מפגינים נגד הפלישה הטורקית ומלחמתם הכורדים.

ממשרד החוץ הסעודי נמסר: "אנו מגנים את התוקפנות של הצבא הטורקי בצפון מזרח סוריה".

גם ממשלת בריטניה אמרו כי אנו מביעים "דאגה עמוקה" בעקבות הפעולה הטורקית בצפון סוריה.

‏נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס הלילה על התקיפה הטורקית בצפון בסוריה: "אמרנו לנשיא ארדואן איך אנחנו מרגישים, ואנחנו מדברים עם שני הצדדים כדי לראות מה ניתן לעשות עם המצב שנוצר. אנחנו יוצאים מהמלחמות האין-סופיות, אנחנו חייבים לעשות זאת. הטעות הכי נוראה שארה"ב אי פעם עשתה היא להיכנס למזרח התיכון".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: