‏הרשימה המשותפת שוקלת לבטל את הפגישה עם השר ארדן בעקבות דבריו: "רואים בחומרה רבה את דבריו"

‏הרשימה המשותפת שוקלת לבטל את הפגישה עם השר ארדן בעקבות דבריו:

"הרשימה המשותפת רואה בחומרה רבה את דברי השר ארדן המכלילים באופן גזעני נגד הציבור הערבי. לא התרבות היא הבעיה אלא המדיניות. החברה הערבית יצאה בימים האחרונים במחאה נגד הפשיעה השימוש בנשק והוקיעה האלימות זאת התרבות שלנו. מצד שני המדיניות של המשטרה היא זאת דחייבת להשתנות ולהתחיל להיאבק בארגוני הפשיעה.


דברי השר ארדן הינם נסיון אומלל להתנער מהאחריות הישירה שלו ושל משרדו על המשטרה וההזנחה הפושעת בהתיחסות שלה לפשיעה בחברה שלנו ולזרוק את זה על התרבות הערבית.

בעקבות דברי ארדן, המשותפת שוקלת לא לקיים איתו את הפגישה ביום חמישי הקרוב, אך מצד שני , המשותפת כן מבקשת לקיים את הפגישה עם המפכל ופיקוד המשטרה כדי להציג את תוכנית הפעולה של הרשימה המשותפת לפיקוד במשטרה ולדרוש איסוף נשק ומאבק בארגוני הפשיעה כדי להחזיר את הבטחון האישי לאזרח הערבי."

השר לבטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר בתגובה:

השקעת המשאבים האדירה מוכיחה שהמאבק באלימות בחברה הערבית היה ויישאר בעדיפות גבוהה שלי ושל המשטרה- עם חברי הכנסת הערבים או בלעדיהם.

היום הם גם עומדים למבחן ואם באמת חשוב להם להציל חיי אדם במגזר אנחנו מציעים להם שיתוף פעולה שיזרז את התוצאות ויחזק את הבטחון ברחוב הערבי, אבל אם הם מחפשים להאשים ולריב- נמשיך גם בלעדיהם.


מוקדם יותר הגיב ח״כ יוסף ג׳בארין על דברי השר גלעד ארדן הבוקר ברדיו שהחברה הערבית היא ״חברה מאוד מאוד אלימה״:

״ארדן בורח מאחריות על-ידי האשמת הקורבן. ההתייחסות שלו לאלימות הגואה בחברה הערבית כאילו מדובר בבעייה בתרבות הערבית היא התייחסות גזענית ואדנותית. אם המשטרה הייתה ממלאת את תפקידה כנדרש ומטפלת בפשיעה כפי שהיא עושה בחברה היהודית, לא היינו מגיעים למימדי הפשיעה הנוכחיים. העבריינים מרגישים שאין דין ואין דיין ביישובים הערבים והם ממשיכים לפעול באופן כמעט חופשי. התרבות הפגומה היא תרבות השלטון הגזענית שרואה באזרחים הערבים כאזרחים סוג ב׳ וכבני תרבות נחותה״.


תגובות לכתבה:

  1. יהודה

    אז אל תבואו גם כך אתם לא עושים כלום למען בוחריכם אתם רק מסיתים כל הזמן . עעשו פעולות להגנת האזרחים ללא השתתפותכם .

  2. King felix pelvis @ gmailcom

    תרבות הערבי היא נקמנות ואלימה שאין שני לה בעולמ מה אתמ רוצים מן המשרה כדי לעשות חיפוש בבית היא צריכה מודיעין מן המגזר הערבי שלא קיימת כדי להוציא צ'וי חיפוש כדין

כתיבת תגובה: