תגובות

‏ארבעה פצועים, בהם קשה ובינוני, בהידרדרות קלנועית לוואדי בבית העלמין בנוף הגליל

לפני זמן קצר התקבל דיווח אודות גולפית (קלנועית) ועליה 4 נוסעים בשנות ה-60 שהתהפכה בבית העלמין בנוף הגליל.

מהמקום פונו במסוק 2 מהפצועות כאשר אחת מהן במצב קשה והשניה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם.


קרדיט: דוברות המשטרה

מדוברות מד"א נמסר כי חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח 4 פצועים, בהם אישה כבת 70 במצב בינוני עם חבלה בפנים במסוק מד"א לבי"ח רמב"ם ו- 3 פצועים לבי"ח האנגלי בנצרת, בהם אישה כבת בת 70 במצב בינוני עם חבלות בראש ובגפיים ו- 2 גברים כבני 50 במצב קל.

פראמדיק מד"א אסף חן סיפר: "כשהגענו למקום ראינו בתחתית הואדי את הקלנועית הפוכה על צידה וארבעה פצועים בסמוך אליה. ירדנו אליהם עם ציוד רפואי על מנת לבצע הערכה רפואית ראשונית והזנקנו את המסוק של מד"א לצורך פינוי אחת מהפצועות. יחד עם כוחות הכיבוי חילצנו את הפצועים שהיו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בראשם ובגפיים לאמבולנסים והמשכנו את הטיפול הרפואי. אישה כבת 70 פונתה לבי"ח רמב"ם במסוק מד"א שנחת בסמוך ושלושת הפצועים הנוספים פונו באמבולנס וניידת טיפול נמרץ להמשך טיפול בבי"ח האנגלי."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

מעוויה כבהא פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה סיפר: "הענקנו סיוע ראשוני בזירת האירוע לפצועה בינוני עד קשה, ולגבר ואשה שנפצעו באורח בינוני. מדובר ברכב תפעולי בו נסעו השלושה בגילאי ה-80 שהידרדר לצלע הר".


שלמה רדליך – חובש ארגון הצלה שטיפל באירוע, סיפר: "מדובר בקלנועית של בית העלמין הנותן שירות למבקרים המתקשים בהליכה. מסיבה שאינה ברורה הקלנועית הדרדרה והתהפכה לתוך וואדי סמוך. הענקתי טיפול רפואי לפצועים בסיוע חובשים ופראמדיקים של מד"א והם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבתי החולים באזור".

צילום: דוברות ארגון הצלה.


צילומים: עומרי נחום.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: