תגובות

ראש החוליה שחשודה ברצח רינה שנרב מאושפז במצב אנוש לאחר חקירת שב"כ

ראש חוליית המחבלים שרצחה את רינה שנרב ז"ל, סאמר ערביד, אושפז שלשום בבית חולים במצב אנוש עם סכנה לחייו. ערביד שגם היה מהנדס המטענים נחקר בשב"כ עם היתרים משפטיים מיוחדים בשל החשד שהתאמת כי בידי החוליה מטען נוסף לפיגוע נוסף. ערביד אושפז בבית חולים ככל הנראה לאחר אירוע לב. בצהל מגבירים כוננות.

ערביד נעצר לראשונה לפני כשבועיים, אך בשל קושי משפטי להאריך את צו המעצר המינהלי הוא שוחרר ונעצר שוב השבוע לאחר שהתקבל מידע חדש כי יש ברשותו מטען חבלה. חקירתו ואשפוזו בבית החולים יצרו מתיחות בין ארגוני מערכת הביטחון, משום שהמעורבים בדבר מסכימים כי ערביד נעצר כשהוא במצב בריאות תקין.


עורכי דינו של ערביד, מסרו כי הוא נעצר ביום רביעי האחרון כשהוא בריא. לפי המרכז המשפטי אדמיר המייצג אותו, המשטרה הודיעה לעורכי הדין בצהריים כי ערביד הועבר לבית החולים, בלי לפרט מה הסיבה שהובילה להידרדרות במצבו הרפואי.

תמונות המחבלים שנעצרו.

לפי מרכז אדמיר העצור היה מנוע עד כה ממפגש עם עורכי דין, והם נמנעו מפרסום פרטים על הפרשה בשל צו איסור פרסום שהוטל עליה.

משב"כ נמסר כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור אשר ביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני בו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים. חקירת תשתית הטרור עודנה מתנהלת ולא ניתן למסור פרטים נוספים".

ח"כ עופר כסיף הגיב ואמר: "‏עינויים הם דבר נפשע ופסול, ולא משנה כנגד מי הם מופנים. אסור לקבל את עינויו של החשוד ברצח רנה שנרב ז"ל, יהיה מעשהו נתעב ככל שיהיה. עינויי השב"כ חייבים להיפסק!"


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: