אחרי כחודש: נעצרו המחבלים שביצעו את פיגוע המטען במעיין דני

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה״ל ומשטרת ישראל אותרו ונעצרו המפגעים אשר ביצעו ביום 23.8.19 את פיגוע המטען במעיין דני (עין בובין) אשר סמוך לישוב דולב שבבנימין במהלכו נרצחה רינה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה.

המחבלים, תושבי גזרת רמאללה ובנימין הינם פעילי ארגון החזית העממית (חז"ע) אשר תכננו וביצעו את הפיגוע וכן חשודים בביצוע פיגועים נוספים בגזרה.


פרטי המפגעים:

  • סאמר מינא סלים ערביד – כבן 44, תושב רמאללה, מבכירי החז"ע בגזרת רמאללה, בעברו היה עצור מס' פעמים על מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש החז"ע ברמאללה בזמן האינתיפדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים.
    ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.
  • 2. קסאם עא כרים ראגח שבלי – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב כובר, היה עצור בעברו על מעורבותו בפעילות טרור. קסאם ייצר את החנ"מ אשר ממנו הורכב המטען, סייע בהרכבת המטען והיה שותף להפעלתו בשטח.

  • ‏3. יזן חסין חסני מג'מאס – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב רמאללה, היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, והיה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצוע הפיגוע בפועל.

חבר חוליה נוסף בשם נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, כבן 21, תושב ביר זית, פעיל ארגון הסטודנטים של החז"ע באוניברסיטת ביר זית.

השלושה, בראשותו של סאמר ערביד, תכננו לבצע פיגועים נוספים, בכלל זה פיגועי ירי ופיגוע חטיפה.

כמו כן, במהלך החקירה הוסגר מטען נוסף שהיה ברשות התשתית ואשר פוצץ בשטח על ידי כוחות הבטחון. חקירת התשתית נמשכת.

תמונות המחבלים שנעצרו

החוליה נעצרה במהלך מבצע מעצרים רחב של לוחמי צה"ל במרחב החטיבה המרחבית "בנימין". צה"ל ימשיך לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעל לסיכול ניסיונות פיגוע וללכידת מחבלים.

תמונות מפעילות לוחמי צה"ל. קרדיט: דובר צה"ל.
תמונות מפעילות לוחמי צה"ל. קרדיט: דובר צה"ל.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ:

אנו מברכים את כוחות הבטחון שלנו על מעצר המחבלים שרצחו את רינה שנרב הי״ד במעיין דני סמוך ליישוב דולב בבנימין.

אני קורא לכל תושבי בנימין בפרט ולכל תושבי ישראל בכלל לתת דרך הרגליים תשובה ניצחת לטרור ולנצל את תקופת החגים הבאים עלינו לטובה כדי לבקר (כמובן ע״פ הנחיות גורמי הבטחון) במעיין דני ובכל אתרי הטיול בחבל הארץ היפה ביותר בישראל, בארץ התנ"ך, בבנימין.


יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ בעקבות הדיווח אודות מעצרם של חברי החוליה שרצחו את רנה שנרב ז"ל: "אני מברך את כוחות הביטחון על מעצר חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב ז"ל. גם הערב קיבלנו תזכורת לכך שכוחות הביטחון- צה"ל, השב"כ והמשטרה פועלים ללא הרף בכדי להגן עלינו, וישימו ידם על כל מחבל."


תמונות מפעילות לוחמי צה"ל. קרדיט: דובר צה"ל.
אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: